U16: elődöntős a válogatott a MODO Kupán

2018.12.29. 23:00 |

A magyar korosztályos válogatott mindkét szombati találkozóját megnyerte a rangos svédországi tornán, így a legjobb négy közé jutott.

Taby HC-Magyarország 1-2

A rájátszásba kerülésről döntő találkozón Antek Tamás kezdett a kapuban. Az első játékrész nem hozott gólt, bár mindkét csapat támadhatott emberelőnyben. A második felvonás első percében aztán Varga Balázst talált be, majd egy emberelőnyt használtak ki a mieink Tamási László révén, aki Varga passzát lőtte be. A hajrában a Taby időt kért és ezt követően szépített is, de az egyenlítésre már nem maradt lehetősége.

Huddinge IK-Magyarország 0-1

A negyeddöntőben a magyar csapat a másik csoport győztesével találkozott. Antek Tamás maradt a kapuban. A mieink sikeresen kivédekeztek egy emberelőnyt a meccs elején, aztán Varga Balázs szerezte meg a vezetést, a gólpasszt Tamási és Fekete Alex jegyezte. A második játékrészben mindkét csapat fórba került, ám ezekkel nem sikerült élni. Antek kapott gól nélküli meccsel zárt, és ezzel a válogatott bejutott az elődöntőbe.

A négy között az Almtuna lesz az ellenfél.

Mayer Péter vezetőedző: „Mindkét mai meccs kiegyenlített volt. Az első találkozón az ellenfél jobban kezdett, de nem tudott nagy helyzeteket kialakítani, mert a védekezésünk nagyszerűen működött. A támadásra már kevesebb ötlet jutott. Sokszor veszítettünk korongot amiatt, hogy túlkombináltuk a játékot. A félidőben átbeszéltük, hogyan egyszerűsítsünk, és utána az első cserében betaláltunk, aztán egy előnyt is értékesítettünk egy jó, kapu mögül visszaadott koronggal. Nem változtattunk a játékon, és bár az ellenfél is lőtt egy jó gólt, de mindkét oldalon voltak helyzetek, 2-2 és 4-1 is lehetett volna az eredmény. A végén Varga Balázs lőtt egy üreskapus gólt, de már nem adták meg, mert úgy ítélték meg, hogy a dudaszó után esett. A negyeddöntő nagyon nehéz volt. Közel tudtunk maradni hozzájuk a védekezésben, és nem volt meg az ötlet a játékukban. Küzdelmes, rakkolós meccs volt, sok palánk melletti korongért való harccal. Az ellenfél nem tudott megújulni, mi pedig végig tudtuk hozni a kemény munkát, és az 1-0 kitartott a végéig. A mi gólunk egy lerohanásból született, és Antek Tamás mindkét meccsen kiválóan védett. Megjött az étvágy, nem akarunk itt megállni.”