Az U15-ös válogatott Ausztriában járt, az U16-osok az olaszokkal játszottak

2019.02.11. 12:40 |
Az elmúlt héten az U15-ös válogatott Ausztriában szerepelt Négy Nemzet Tornán, míg az U16-os válogatott a Gepárd Jégcsarnokban játszott három mérkőzést az olaszokkal.

U15-ös válogatott

Magyarország–Szlovénia 1–4

Az U15-ös válogatott Szlovénia ellen kezdte az ausztriai tornát. A mérkőzésen a 16. percben Horváth Bence góljával megszereztük a vezetést, és ezt egészen a 25. percig tartottuk is. Akkor a szlovénok egyenlítettek, majd a 37. percben át is vették a vezetést. A harmadik harmad első felében újabb két találatot szerezve állították be a 4–1-es végeredményt.

Magyarország–Olaszország 5–1

Pénteken az olaszokkal játszottunk, s az előző meccshez hasonlóan most is megszereztük a vezetést az első harmadban Ivády Milán góljával. Az eredmény a második harmad 34. percéig nem változott, akkor Nádasy Márton növelte kétgólosra az előnyünket. Néhány perc múlva Dézsi Barnabás is betalált, így a szünetben 3–0-s magyar vezetést állt az eredményjelzőn.

Az olaszok a harmadik harmad elején szépítettek, de öt perc múlva a duplázó Dézsi visszaállította a három gólos különbséget. A vége 5–1 lett Farkas László utolsó perces találatával.

Magyarország–Ausztria 4–1

A torna zárómeccsén a házigazda osztrákok emberelőnyben szereztek vezetést az első harmadban és ezt a 30. percig őrizték is. Akkor ugyancsak fórban Ivády egyenlített. A harmadik harmad első percében Kocsis Botond akciógóljával vettük át a vezetést, majd Zilahi Zalán emberelőnyben növelte az előnyünket. A 4–1-es végeredményt az 50. percben a duplázó Kocsis emberhátrányos góllal állította be.

A magyar válogatott két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárta a St. Pölten-i tornát a hétpontos szlovénok mögött.

Magyarország-Olaszország 4–1

Az elmúlt héten az U16-os válogatott az óbudai Gepárd Jégcsarnokban játszott három felkészülési mérkőzést az olaszok ellen. Az első találkozón a mieink a 21. percben szerezték meg a vezetést Jábor Bendegúz révén emberelőnyben, de erre az olaszok gyorsan válaszoltak akcióból. A 29. percben ismét 5 a 4 ellen voltunk eredményesek, a gólt Horváth Donát lőtte. Deák Márton még a szünet előtt 3–1-re módosította az állást, a 4–1-es végeredményt pedig Ambrus Csongor állította be az 59. percben.

Magyarország-Olaszország 8–4

Pénteken gólzápor esett a két csapat összecsapásán. A 4. percben Nyergesi Dominik kezdte meg a gólgyártást emberelőnyben, az olaszok másodpercekkel később egyenlítettek. Négy perccel később Antal Norbert révén ismét átvettük a vezetést, a 17. percben Ambrus Csongor növelte kétgólosra az előnyt. A szünetben végül 3–2 állt az eredményjelzőn.

A második harmadot az olaszok góllal nyitották, így újra egyenlítettek. Két emberelőnyt kihasználva – Fülöp Bence és Farkas Bence talált be – a meccs felénél azonban 5–3-ra vezettünk, s bár néhány perc múlva ellenfelünk visszajött egyre, a játékrészben még Jábor Bendegúz, majd Simon Levente is eredményes volt, így 7–4-es vezetéssel mentünk a szünetre.

A harmadik harmadban csak az utolsó percekben esett gól, Deák Márton emberelőnyben állította be a 8–4-es végeredményt.

Magyarország-Olaszország 5–2

A harmadik meccs ugyanúgy kezdődött, mint az előző kettő, azaz magyar góllal: Szabó Kornél a 3. percben 5 a 4 ellen volt eredményes. Az olaszok három másodperccel a játékrész vége előtt egyenlítettek.

A második harmad Mihalik András találatával indult, majd Illés Mártonéval folytatódott. A játékrészben Nyergesi Dominik és Jábor Bendegúz növelte tovább az előnyünket, az utolsó 20 perc előtt már 5–1-re vezettünk. A harmadik harmad elején  az olaszok ismét betaláltak, s miután nem született több találat 5–2 lett a vége.