Továbbra is veretlen az FTC-Telekom

2023.10.08. 15:51 |

A zöld-fehérek ezúttal a brassóiakat győzték le hátrányból felállva.

A ferencvárosi vasak között Arany kapott lehetőséget, míg a vendégeknél Dubeau kapta meg a bizalmat. A zöld-fehéreknél visszatért LaPorte, így négy teljes sorral álltak fel a hazaiak, míg a Corona stábja Schaber helyett Szabó Krisztiánt nevezte. A meccs elején a brassóiak alakítottak ki több veszélyes lehetőséget. Az első emberelőny a Fradi előtt adódott, a brassóiak a kapusuk vezérletével kibekkelték a hátrányt. A 6. perben kitört egy plexielem, amit negyed órányi kényszerszünet követett. A csapatok egyből felvették azt a tempót, amit a leállás előtt jégre vittek. A Corona a nyitó harmad közepén Clarke kék vonalas bombájával megszerezte a vezetést, Arany tehetetlen volt (0-1). A játékrész hajrájában egyenlített az FTC-Telekom: Kestilä és Crespi megléptek, ám előbbi nem utóbbinak passzolt, hanem a második hullámban érkező Nemecnek, aki lendületből jőve egalizált (1-1).

A második felvonás elején öt a négy ellen támadhatott a Fradi, ezt gólra is váltotta: Nagy Gergő lövésénél Tóth Adrián takarta a kilátást, Dubeau nem reagálhatott (2-1). Szinte azonnal fordult a kocka, eljött az első brassói fór, sőt másfél percen át kettős emberelőnyben támadhattak a vendégek, ám nem tudtak egyenlíteni. A mérkőzés közepén eljött a harmadik FTC-létszámfölény, ami kimaradt.

A harmadik játékrészben a brassóiak hajtottak az egyenlítésért, mégis a zöld-fehérek találtak be: az 52. percben Kulmala megzavart egy vendég játékost a semleges harmadban, a korong Turbucz elé került, aki Nagy Gergőnek tette tovább, ő pedig 3-1-re módosította az állást. Két perccel később újabb hazai gól született, miután Crespi szép cselek után próbálkozását védte Dubeau, de a lecsorgó korongra Tóth Gergő ért oda elsőként (4-1). A brassói kapus mérgében szétverte a botot, emiatt egy ideig állt a játék az új sportszer beszerzése miatt, valamint kapott egy kétperces büntetést sportszerűtlen magatartásért.

Az FTC-Telekom 4-1-re nyert, legközelebb október 20-án játszik Erste Liga-mérkőzést, ugyanis jövő héten a Kontinentális Kupában szerepel. A Corona Brasov kedden a BJAHC otthonában zárja magyarországi túráját.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „A Csíkszereda elleni meccshez hasonlóan most sem játszottunk olyan játékot az első harmadban, amilyet szerettünk volna. A második harmadra jobban, harcosabban jöttünk ki, úgy, ahogy a Fradihoz illik, a harmadik harmadban pedig jól menedzseltük a mérkőzést, okosan játszottunk. Egy picit izzadságszagú meccs volt, kemény munkával kellett behúznunk a három pontot. De egyértelmű, hogy nem lesz minden meccsünk gálamérkőzés, nem fogunk minden meccset 10-2-re megnyerni. Sőt, inkább szoros meccseink lesznek az idei ligában. Szóval nem mondom, hogy szépen játszottunk, de amíg tudunk nyerni, addig nem is biztos, hogy mindig szépen kell játszanunk.”

Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brassó: „Nem vagyok csalódott amiatt, ahogy játszottunk. A Fradi jó csapat, ellene nincs sok lehetőséged hibázni. Ha hibázol, máris ott vannak a kapud előtt. Úgy érzem, elég időt töltöttünk a támadó harmadban, de mindkét fél részéről egy remek hokimeccs volt a mai. Talán az én ízlésemhez mérten még túl nyíltsisakos is volt a küzdelem. Küzdöttünk, ahogy tudtunk, talán néhány játékos teljesítményével nem lehetek teljesen elégedett. Ha egy ilyen meccsen eredményes akarsz lenni, a kulcsembereidnek hozniuk kell, amit tudnak, ez ma nem valósult meg teljes mértékben. De biztos, hogy gyorsan le fogjuk vonni a tanulságokat.”