Továbbjutott Sebők a KalPa-val

2016.09.11. 20:52 |

Az egyenes kieséses szakaszba jutásért lépett jégre Sebők Balázs csapata Bécsben. A Vienna Capitals elleni visszavágón is rendes játékidőben kellett győznie ahhoz, hogy megelőzze és ezzel kiejtse csoportellenfelét.

Nagy iramban vágott neki a munkának mindkét együttes. Hazai oldalon Lamoureux, a KalPa keretében Kilpelainen igyekezett megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben, többek közt az ex-Volános Brocklehurstöt is, aki a Capitals második sorában kapott helyet. A finn együttes második sorában viszont nem más ostromolta a bécsi kaput, mint Sebők Balázs. Az első gólra egészen a 18. percig kellett várni, ekkor a Capitals védőjének rontott passzánál csapott le a korongra Pitkanen és egy csel követően lövése a rövid oldalon pördült a kapuba.

A második játékrész bécsi emberfórral indult, majd fordult a kocka és Sebőkék próbálkozhattak emberfölényben, de a közönségnek meg kellett elégednie a látványos helyzetekkel egyelőre. A találkozó második gólja a 37. percben esett, ismét a KalPa támadhatott előnyben. Egy – a végletekig kipasszolt – helyzet végén Mankinen lőhetett takarásból, korongja pedig ismét a lepkés kesztyű oldalán talált utat a kapuba.

Kétgólos hátrányán a harmadik harmadban tudott faragni a házigazda miután a kettős hátrányt kivédekezte a finn együttes, a sima emberfórt már értékesítette a Capitals és tíz perccel a dudaszó előtt visszajött a meccsbe. Ezen felbuzdulva nagy erőket mozgósított az osztrák csapat, hogy hazai közönsége előtt pontot szerezzen, ami továbbjutást is jelentett volna. A nyomást viszont a KalPa bírta jobban, Mankinen megpattanó lövése pedig bebiztosította a finn együttes rendes játékidőbeli győzelmét és ezáltal továbbjutását is az 53. percben. Vagyis a folytatás izgalmas játékot és paprikás hangulatot hozott, de az eredmény már nem változott, a Champions Hockey League egyenes kieséses szakaszában a KalPa folytathatja – soraiban Sebők Balázzsal, akinek ezen a meccsen is rengeteg helyzete volt, a második emberelőnyös sor tagjaként tetemes jégidővel zárta a meccset.

„Nagy volt a nyomás, akárcsak az előző meccsen. Az, hogy az úgy sikerült, ahogy – ugye 1-0-ra vezettek ötvenkét percig, aztán sikerült hármat bevernünk nekik – nagy lökést adott a mai meccsre. A mai 2-0 kicsit megnyugtatott, aztán kaptunk egyet, így szokásosan szoros lett a vége, de hál’ Istennek sikerült behúzni. A csapat történetében először sikerült továbbjutnunk a csoportkörből. A második gólunknál én hívtam az emberelőnyös korongkihozatalt, ami aztán bement, a harmadik már egy letámadás volt tulajdonképpen, jégen voltam, de ahhoz már nem sok közöm volt. Játszottam már a Kisstadionban viszonylag sokszor ködben, havasesőben, de ilyen körülményekkel nem nagyon találkoztam, mint itt: rettentő meleg volt, rossz volt a jég, tapadt, úgyhogy nehéz meccs volt ez nekünk. Pénteken kezdődik a bajnokság, most arra készülünk, mert rögtön két meccsel esünk neki pénteken és szombaton, aztán meglátjuk, hogy kit kapunk a CHL folytatásában” – nyilatkozta a mérkőzést követően Sebők Balázs a jegkorongszovetseg.hu-nak.