Torna-győztes az inline válogatott

2016.07.03. 21:51 |

Ötcsapatos nemzetközi tornán vett részt a görhoki válogatott június 2-3. között, ahol három nagyarányú győzelmet és egy szoros vereséget szenvedett, ami elég volt a torna első helyének megszerzéséhez. A mérkőzéseket a szövetségi kapitány, Hoffmann Attila értékelte az icehockey.hu-nak.

A csehországi torna egyetlen szlovák csapata a kezdés előtt visszalépett az indulástól, így négy cseh együttessel mérkőzött meg az inline válogatott a tornaelsőségért.

IHC Diggers Novy Jicin - Hungary 4:8 (0-1, 2-2, 1-2, 1-3)
2016.07.02 11:30 Prerov (CZE)
Összeállítás: Budai (Székely Cs) - Orbán, Kukucska, Revák, Lencsés - Sándor Sz., Fekecs, Pozsár M., Pál Z. - L. Schellin, Mach M. Edző: Hoffmann Attila, Peterdi Imre

Gólok: Orbán (Kukucska), Fekecs (Pál Z., Sándor Sz.), Lencsés (Schellin), Pozsár M. (Fekecs, Sándor Sz.), Schellin (Sándor Sz.), Sándor Sz., Mach M. (Pozsár M.), Kukucska (Sándor Sz.)

„Első mérkőzésünket egy fiatalos, viszonylag jó képességű csapat ellen kezdtük. Mérkőzés feléig elég szoros volt az eredmény. Sajnos sok volt az eladott korong részünkről így több kontratámadást is véghez vitt az ellenfél. Szerencsére Budai Krisztián kiváló teljesítményt nyújtott így sokszor megakadályozta az ellenfelet a góllövésben. A válogatott szép és élvezetes játékkal szerzett gólokat, több jó egyéni teljesítmény mellett. A mérkőzés felétől teljesen átvettük az irányítást és megérdemelten győztünk.”

IHC Kamel Olomouc - Hungary 7-12 (3-4, 1-6, 1-1, 2-1)
2016.07.02 16:00 Prerov (CZE)
Összeállítás: Budai (Székely Cs) - Orbán, Kukucska, Revák, Lencsés - SándorSz., Fekecs, Pozsár M., Pál Z. - L. Schellin, Mach M. Edző: Hoffmann Attila, Peterdi Imre

Gólok: Revák, Pál Z. (Schellin), Orbán (Revák), Pál Z. (Kukucska), Kukucska (Lencsés), Lencsés (Revák), Lencsés (Mach M.), Sándor Sz. (Fekecs), Orbán, Fekecs (Lencsés), Pál Z. (Mach M.), Schellin (Revák)

A meccs felétől Székely Csaba védte a válogatott kapuját.

„Egy jó képességű, rutinosabb csapat ellen játszottunk, amelyik az első negyed végéig tudta tartani magát. Sok kapura lövéssel, kiváló játékkal sikerült gólokat szerezni így az előnyt folyamatosan megtartottuk, később növeltük. Budai Krisztián mellett Székely Csaba is lehetőséget kapott, méltóképpen védték a válogatott kapuját. A mérkőzésen sok volt a fegyelmezetlenség mindkét részről, így egy bunyóra is sor került ahol a csapat legfiatalabb tagja Pozsár Márk mutatta meg boksz-tudását, ahol méltó ellenfélnek bizonyult. Kiváló csapatjátékkal, sok jó egyéni teljesítménnyel, és Pál Zoltán mesterhármasával sikerült nagy lépést tenni az első hely megszerzése felé.”

IHC Valasske Meziricí - Hungary 6-14 (1-4, 1-3, 2-3, 2-4)
2016.07.03 10:00h Prerov (CZE)
Összeállítás: Székely Cs (Budai) - Orbán, Kukucska, Revák, Lencsés - Sándor Sz., Fekecs, Pozsár M., Pál Z. - L. Schellin, Mach M. Edző: Hoffmann Attila, Peterdi Imre

Gólok: Schellin (Pál Z.), Kukucska (Pál Z.), Orbán (Revák, Lencsés), Sándor Sz. (Fekecs),
Sándor Sz. (Lencsés, Revák), Kukucska (Pozsár, Revák), Lencsés, Revák (Sándor Sz.), Fekecs, Lencsés (Fekecs), Sándor Sz. (Fekecs), Sándor Sz. (Fekecs), Fekecs (Revák), Fekecs (Sándor Sz.)

„Az ellenfél jóval gyengébb képességű csapat volt, így gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt a mérkőzés sorsa. Végig irányítva magabiztosan győzött a válogatott, amihez több játékos mellett a Sándor Szilárd - Fekecs Norbert csatárpáros 7 góllal járult hozzá!”

IHC Night Birds Prerov - Hungary 9-8 (1-1, 1-1, 4-1, 3-5)
2016.07.03 14:30h Prerov (CZE)
Összeállítás: Budai (Székely Cs.) - Orbán, Kukucska, Revák, Lencsés - Sándor Sz., Fekecs, Pozsár M., Pál Z. - L. Schellin, Mach M. Edző: Hoffmann Attila, Peterdi Imre

Gólok: Lencsés (Sándor Sz.), Schellin, Fekecs, Sándor Sz. (Revák), Sándor Sz. (Fekecs), Fekecs (Revák), Revák, Fekecs (Lencsés, Sándor Sz.)

„A torna legerősebb csapata ellen játszottunk. A mérkőzés elejétől kiegyenlített játék folyt , mindkét oldalon sok kapura lövéssel és gyors játékkal. Sajnos a mérkőzés felétől az ellenfél több góllal meglépett, ráadásul viszonylag hamar követték egymást a kapott gólok. Több védelmi hibát is vétettünk, amelyeknél már Budai Krisztián sem tudott menteni. Szerencsére sikerült a fejekben rendet tenni és egygólos különbségre feljönni az utolsó negyedben. Kapus lehozatallal próbálkozva sem sikerült az egyenlítés, így vereséget szenvedtünk.”

A torna végén három csapat, Prerov, Novy Jicin és a magyar válogatott is azonos, 9 ponttal zárt, így a gólkülönbség számított. Ebben a válogatott bizonyult a legjobbnak, így sikerült az 1. helyet megszerezni.

„Külön öröm és büszkeség, hogy a torna legjobb játékosának Fekecs Norbertet választották. A válogatott sokszor látványos, fegyelmezett játékkal, megérdemelten szerezte meg a tornagyőzelmet.”

A KERET

Kapusok (2): BUDAI Krisztián (Győr), SZÉKELY Csaba (Marczi Skate)

Mezőnyjátékosok (10):  FEKECS Norbert, KUKUCSKA Balázs, MACH Márton, ORBÁN Attila, PÁL Zoltán, SCHELLIN Linus, SÁNDOR Szillárd (Marczi Skate), LENCSÉS Tamás, REVÁK Zoltán (Győr), POZSÁR Márk (Pesterzsébet)

Edzői stáb