Tökéletes szezonkezdés

2016.11.07. 12:26 |

Vasárnap elrajtolt az OB II-es bajnokság a KMH-s lányok számára is. Elsőként a MAC Budapest C csapatát fogadta a KMH B női csapata a Tüskesátorban. A mérkőzés magabiztos, 25-1-es  KMH győzelemmel zárult.

Az első harmad negyedik percében Preisinger Dorka szerezte meg a vezetést a KMH csapatának Koczka Jozefina átadásából. A nyolcadik percben Horváth Dominika, majd a tizenharmadik percben Morocz Barbara lőtt eredményesen a vendégek kapujába, így nem sokkal a nyitó harmad fele után már 3-0-ra vezettek a hazaiak. Ezt követően Cselényi Viktória talált be Horváth Dominika passzából a MAC kapujába, majd Egyedi Noémi is pontosan célozva juttatta be a pakkot a vendégkapuba, melyhez Strobl Lara adta a gólpasszt. Alig több, mint tíz másodperccel a játékrész végét jelző dudaszó előtt Faggyas Lilla szerezte meg csapata hetedik gólját, így 7-0-s hazai vezetéssel mehettek a csapatok az első szünetre.

A második harmad szinte egyből a vendégek góljával kezdődött, a MAC játékosának a 18. másodpercben sikerült bevennie Tímár Lotti kapuját, megszerezve ezzel a vendégcsapat első és egyben utolsó gólját a találkozón. A válasz nem váratott sokáig magára a hazaiaktól, Faggyas Lillának sikerült másodszor is megrezgetnie a MAC kapujának hálóját, az állás így már 8-1 volt. Ez után alig kétpercenként sikerült egy-egy újabb gólt szerezniük a KMH játékosainak. A középső játékrész statisztikája is remekül tükrözi, hogy a harmad húsz perce alatt 11 alkalommal találtak be a vendégcsapat kapujába. Egyedi Noéminek négy, Horváth Dominikának három, Kocka Jozefina, Maár Emese és Cselényi Viktória neve mellé pedig egy-egy gól került.

A záró harmad így 18-1-es KMH vezetéssel kezdődhetett. A KMH-s lányok még mindig nem engedtek a tempón és az utolsó játékrészben is maximálisan a feladatra koncentrálva, akárcsak az első harmadban, ismét 7-0 arányban nyerték meg a harmadot. Így a mérkőzést 25-1 arányban nyerték.

Bátran kijelenthetjük, annak ellenére, hogy Fodor Zoltán csapatának átlagéletkora csupán 16 év, igen ígéretes szezon előtt állnak.