Vereség a nyitányon

2019.12.12. 14:30 |
A magyar női válogatott sokáig egyenrangú ellenfele volt a cseh együttesnek Szocsiban, a Hat Nemzet Tornán, de 4-1-re kikapott.

Szocsiban a magyar és a cseh válogatott játszotta a Hat Nemzet Torna nyitómérkőzését. A magyaroknál Németh Anikó kezdett a kapuban, Tóth Zsófia volt a tartalék, és Nehring Stefka maradt ki ezúttal a keretből. Kiss-Simon Franciska volt a csapatkapitány, Gasparics Fanni és Huszák Alexandra a két helyettes. A csehek erős kerettel érkeztek, a svéd, a finn, az orosz, a svájci ligában és a tengerentúlon szereplő játékosok vannak többségben a keretükben.

A már négy éve A csoportos csehek nagy lendülettel és agresszíven kezdték a mérkőzést, a mieink az első percekben beszorultak a harmadukba, de felvették a kesztyűt. Németh Anikó nagy védéseket mutatott be. A magyar együttes akkor vette át az irányítást, amikor emberelőnybe került. A két perc alatt volt pár ígéretes lehetőség, de gól nem született. Aztán már teljes létszám mellett ismét az ellenfél dominált, de Jókai-Szilágyi Kinga, majd Gasparics Fanni megindulása is veszélyes volt.

A magyar válogatott kettős emberhátrányba kényszerült – rossz csere és Nooren Averi szabálytalansága miatt -, ezt pedig nagyjából egy perc után ki is használta a cseh csapat: egy belőtt korongba Ledlova ért bele a kapu előtt (0-1). A 19. percben újabb kiállítást kaptak a mieink, ezúttal egy bulinál láttak játék késleltetését a játékvezetők. Németh nagy védése után a másik oldalon Huszák veszélyeztetett. Sajnos ez az emberhátrány sem múlt el cseh gól nélkül: az utolsó másodpercben, sőt talán már a dudaszó után a sokadik kipattanót kotorta be Sarnovska (0-2).

A második harmad elején a magyar csapat került emberelőnybe, és Seregély Míra közelről veszélyeztetett, majd Kreisz Emma távolról tesztelt a kapust. A fór gyorsan kettőssé vált, ám hiába állt fel a csapat, nem tudott szépíteni, a csehek kihúzták ezt az időszakot. A folytatásban is Seregélynek volt lehetősége, majd Németh védéseire volt szükség, hogy ne változzon az állás. A magyar csapat jóval bátrabban játszott ebben a periódusban, Sarah Knee távoli lökete is veszélyes volt, aztán Jókai-Szilágyi Zsófia használta ki kis híján, hogy a cseh kapus kimerészkedett, de lövése a vasat találta el. A 17. percben Németh ismét bravúrral hárított, de egy korongvesztés után Martinu fonákkal a felső sarokba emelt (0-3). Egy percen belül összejött a szépítés: Gasparics iramodott meg a jobb oldalon, a centerezést pedig Kiss-Simon ütötte be biztos kézzel (1-3). A harmad végén még Huszák került helyzetbe, de az állás nem változott.

Az utolsó harmad első percei kiegyenlített játékot hoztak. Három perc után Szamosfalvi Petra kapott kiállítást. A fór alatt a csehek nem tudtak túljárni Németh eszén, sőt, Seregélynek a kontrából nagy lehetősége volt, de a cseh kapus hárított. A folytatásban is jól tartotta magát a magyar csapat, a csehek nem találták a fogást. Seregély kiállítása alatt Némethnek többször kellett védenie, és ezúttal is volt veszélyes ellenakció, de Gasparics próbálkozása lejött a kapusról. A hajrát megnyomta a magyar válogatott. Jókai-Szilágyi Kinga lőtt kétszer egymás után, majd Gasparics szép cseleket követően kísérletezett. Két és fél perccel a vége előtt a mieink fórba kerültek, és a stáb időt kért, majd lehozta a kapust is. A csehek azonban egy korongszerzés után bevették az üres kaput Serdar révén (1-4). A végén megint kettős fórba került a magyar csapat, és nagy tűzijátékot rendezett a kapu előtt, de már nem sikerült betalálni.

A mieink legjobbja Németh Anikó lett.

A magyar csapat pénteken a franciákkal játszik majd.

Marton Tibor edző: „Jó lehetőség volt számunkra, hogy beleszagoljunk az A csoportos hokiba. Az első harmadban is hellyel-közzel helytálltunk, de volt két rövidzárlat, amit az ellenfelünk megbüntetett. A tanulság az, hogy ezen a szinten még inkább hatvan perc kemény munkára van szükség. Folyamatosan javuló játékot mutattunk. Az öt az öt elleni játék védekező részével nem volt komoly gondunk, de a támadó harmadban jobban kellene sáfárkodni a lehetőségeinkkel, többet kellene kapura lőni, és akkor az kifizetődő lesz. Kicsit úgy játszottunk, mint ha a Divízió I valamelyik középcsapata ellen játszottunk volna, és saját magunk számára túlbonyolítottuk a játékot, nem játszottunk elég gyorsan. A franciák ellen rá kell tennünk egy lapáttal, többet kell korcsolyáznunk, agresszívabbnak és gólra törőbbnek kell lennünk a támadó zónában.”

Huszák Alexandra: „Egy erős cseh válogatottal játszottunk. Talán az első harmadban nem voltunk felkészülve teljesen, és egy-két hibából el tudtak menni két góllal. Nehéz volt összeszedni magunkat ezek után, de megpróbáltunk mindent a második harmadban. Harmadról harmadra egyre jobban játszottunk, jó ellenfelei voltunk a cseheknek. Remélem, hogy a világbajnokságon meg tudjuk őket lepni és más eredményt mutat a végén az eredményjelző. A franciákkal nemrég játszottunk, és egy góllal tudtunk akkor győzni. Hasonlóan erős meccset várok. Mindent bele kell adni, hogy mi nyerjünk.”

Dabasi Réka: „Jól játszottunk, főleg öt az öt ellen voltunk egyenrangú partnerek, és adódtak nekünk is helyzeteink. A csehek azonban kihasználták a mi hibáinkat, mi pedig nem tudtak kihasználni a lehetőségeket. Jól kezdtünk az első harmadban, de utána jöttek a kiállítások, abból kaptunk két gólt, és akkor kicsit megakadtunk, aztán sikerült nekünk is betalálnunk. Főleg a speciális játékos helyzetek jelentették a különbséget. Bebizonyosodott, hogy nem hagyhatunk hibalehetőséget, mert ezen a szinten már kihasználják szinte mindig. A cseheket ugyanolyan erősnek tartom, mint a németeket és a svájciakat, akikkel már korábban játszottunk. A pénteki ellenféllel, a franciákkal sokat találkoztunk korábban, most is szoros meccsre számítok. Hajtós, fizikális csapat, és nekünk is keménynek kell lennünk, de csak a kereteken belül. Ha jól játszunk, akkor meglesz az a meccs.”