2018.04.27. 18:32 |
A világbajnokságot a vártnál gyengébben kezdő szlovének Magyarország szerdai legyőzését követően Kazahsztánt is felülmúlták.

Kazahsztán – Szlovénia 3-5 (2-2, 1-2, 0-1)

I.harmad

A mérkőzés első három percében a fizikális hokié volt a főszerep, egyik kapu előtt sem alakult ki veszélyes helyzet. A harmadik perc végén emberelőnybe került a fehér mezes Kazahsztán, de csak helyzetekig jutottak. A kiállítás letelte után a szlovének viszont az első kapura lövésükből megszerezték a vezetést: Jan Urbas indult meg a bal szélen, majd passzolt a középen érkező Miha Verlicnek, aki magabiztosan lőtt Henrik Karlsson kapujába (0-1). A kék mezes szlovén válogatott azonban nem örülhetett sokáig a vezetésnek. Valamivel több, mint egy perccel a gól után jött a kazah válasz: Yegor Petukhov használta ki a Gasper Kroselj hálója előtti kavarodást (1-1). A 11. percben felpörögtek az események. Előbb Kroseljnek kellett nagyot védenie, majd az ellentámadásból Szlovénia szerezhette volna meg ismét a vezetést. A nagy rohanásból végül a kazahok jöttek ki jobban: Dmitri Grents lövése talált magának utat Kroselj lábai között a hálóba (2-1). Ezt követően mezőnyfölénybe kerültek a szlovének, a 16. percben pedig az egyenlítés is összejött: Verlic passzolt háttal az érkező Urbasnak, aki kapásból a kazah kapu jobb oldalába lőtt (2-2). Az egyenlítés után azonnal változhatott volna megint az eredmény, de Karlsson hárította a két fehér mezes védő szorításából kiugró szlovén csatár lövését. A harmad hajrája is inkább a szlovéneké volt, de több gól már nem esett.

II.harmad

A játékrészt Szlovénia kezdte támadóbb szellemben, de igazán komoly lehetőségig nem jutottak. Egészen a 8. percig: emberelőnybe kerültek, gyorsan felálltak majd Verlic nyúlt bele Aleksandar Magovac távoli lövésébe a kapu előtt és szerezte meg önmaga második gólját a mérkőzésen (2-3). A 12. percben Robert Sabolic maradt lenn a jégen és állt le emiatt rövid időre a játék. A társak segítségével lejutott a cserepadra, így ott folytatták a szlovén csatár ápolását, aki nem sokkal később az öltöző felé vette az irányt. Ugyanebben a percben emberelőnybe került Kazahsztán: Golicicet küldték ki testre ütésért. Az egyenlítés elmaradt. A 16. perctől kezdve négy a négy ellen játszottak a felek egy páros kiállítást követően. Ez nagyjából fél percig tartott, Yevgeni Rymarevet küldték a játékvezetők a büntetőpadra. Az emberelőnyt nagyon megnyomták a szlovének: folyamatosan tüzeltek Karlsson kapujára, de a korong vagy egy kazah blokkban vagy a kapusban akadt el. Egészen a 18. percig tartotta magát a fehér mezes csapat: Sabahudin Kovacevic lövése ellen már nem volt ellenszer (2-4). A kétgólos előnynek csak pár másodpercig örülhettek a szlovénok. Alikhan Asetov gyönyörű fonáklövése után visszaállt az egygólos különbség (3-4).

III.harmad

A záró húszperc óvatos játékkal indult és az első komolyabb helyzetig valamivel több, mint négy percnek kellett eltelnie. Ezután a játék intenzitása megnőtt. A szlovének átvették a játék irányítását, többet is lőttek ellenfelüknél kapura, de az eredmény nem változott. A harmad második felére Kazahsztán került fölénybe. A 12. percben Vladimir Markelov előtt adódott hatalmas esély az egyenlítésre: előbb nagy bravúrral védte a lövését Kroselj, majd a kipattanó után ismételhetett, de a korong végül a vason csattant. A kazah rohamok nem hagytak alább, a 14. percben mégis a szlovénok örülhettek: Verlic a semleges harmadban szerzett koronggal ugrott ki két kazah hátvéd közül, a szólót pedig magabiztosan lőtte Karlsson kapujába, ezzel a világbajnokság első mesterhármasát elérve (3-5). A hátralevő időben ugyan próbált zárkózni a kazah válogatott, de erőfeszítéseik sikertelennek bizonyultak.

Henrik Karlsson, kapus, Kazahsztán: "Ma nem jött ki a lépés, jobb volt az ellenfelünk. Messzemenő következtetéseket nem vonnék a le a mai játékunkból. Holnap a lengyelekkel játszunk. Este videózunk majd, de a kulcs továbbra is az lesz, hogy tudunk-e a saját játékunkra koncentrálni és megvalósítjuk-e a jégen."

Kevin Dallman, hátvéd, Kazahsztán: "Kemény mérkőzésen vagyunk túl egy nagyon erős csapat ellen. Kevesebb, mint 24 óra múlva ismét jégre lépünk, ezért fontos, hogy most pihenjünk és átnézzük a mai felvételeket, valamint összerakjuk, mi az, ami ma nem működött. Holnap pedig be kell gyűjtenünk a három pontot, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Nagyon erős az idei világbajnokság mezőnye, nem akarunk egyelőre számolgatni. A lengyel válogatott egy nagyon jól védekező csapat, de ha visszatalálunk a játékunkhoz, akkor a helyzeteink is meglesznek, ez biztos."

Miha Verlic, csatár, Szlovénia: "Nagyon rosszul kezdtük a világbajnokságot, tisztában voltunk azzal, hogy több hiba nem fér bele. Magyarország ellen aztán már sikerült úgy játszanunk, ahogyan azt elvártuk magunktól. Ahogyan ma is. A második harmad volt a döntő. Végig nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfelünket, a letámadásunk működött és a kapujukra is nagy veszélyt jelentettünk."