Simán győzött a Hokiklub a Southern Stars ellen

2016.10.17. 10:35 |

Szombat délután három órakor az osztrák Southern Stars csapatát látta vendégül a Hokiklub Budapest női csapata a harmadik hazai EWHL mérkőzésén a Tüskesátorban. A nemrég idegenben aratott főlényes, 14-1-es győzelem után ismét sikerült a budapestieknek hozni a papírformát és mondhatni simán diadalmaskodtak osztrák ellenfelük felett, 10-2 arányban.

Az első harmad kilencedik percében Ungár Rebeka szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, Kantor Esther remek átadásából. Az eredmény a harmad végéig változatlan maradt, ám a második harmadban a budapestiek hatszor lőttek eredményesen a vendégcsapat kapujába. Először a hazaiak kanadai csatára, Averi Nooren duplázott, öt percen belül két gólt szerezve csapatának, majd a csapatkapitány, Dabasi Réka is betalált az osztrák kapuba. A Hokiklub Budapest ötödik gólját Kantor Esther lőtte, Szelényi Lilien gólpasszából. A harmad végét jelző dudaszó előtt Somogyi Vivien két alkalommal talált be a Southern Stars kapujába, így a záró harmadot már 7-0-s vezetéssel kezdte a budapesti csapat.

A harmadik harmadban a vendégek bár szépítettek az eredményen két góllal, ám ez nem maradt válasz nélkül a hazaiak részéről. Előbb Averi Nooren helyezte el a mérkőzésen a harmadik találatát az osztrák kapuban, majd az emberelőnyös helyzetet jól kihasználva Somogyi Vivien is harmadszor volt eredményes a mérkőzésen.  A hazai csapat tízedik és egyben utolsó gólját Szelényi Lilien jegyezte, beállítva ezzel a magabiztos 10-2-es hazai győzelmet hozó végeredményt.