Sikeres volt a válogatott hét

2019.08.26. 20:30 |

Három magyar válogatott lépett jégre az elmúlt napokban, és mindegyik ért el bravúros eredményt.

Az A csoportos női válogatott Érden szerepelt a Viastein Női U25 Három Nemzet Tornán, két, szintén az elitben érdekelt ellenféllel szemben. A mieink a nyitó napon a németekkel találkoztak. A rivális már az első harmadban 3-0-s előnyre tett szert, majd az utolsó felvonásban Kiss-Simon Franciska szépített emberhátrányban. Végül a német együttes 5-1-re győzött.

Szombaton a legutóbbi elit-vb ötödik helyezettje, Svájc várt a magyarokra. A csapat remek játékkal, Kreisz Emma és Huszák Alexandra góljával diadalmaskodott. A védekezés jól működött és Németh Anikó is fontos védéseket mutatott be. A torna így körbeveréssel zárult, hiszen előzőleg Svájc legyőzte a németeket 3-2-re.

A magyar női csapat legközelebb novemberben játszik, akkor a szlovákiai tornán az ellenfelek között lesz a hazaiak mellett a dán, a norvég, a francia és a kínai együttes is.

A Viastein Női U25 Három Nemzet Torna eredményei:

Augusztus 22., 18:00 Magyarország–Németország 1-5
Augusztus 23., 18:00 Svájc–Németország 3-2
Augusztus 24., 17:20 Magyarország–Svájc 2-0

Szintén hazai közönség előtt szerepelt az U18-as férfi válogatott, amely a Tüskecsarnokban az Olimpiai Reménységek Versenyén vett részt. A Svasznek Bence vezetőedző irányította együttes a lengyeleket 7-3-ra verte meg, ezen a meccsen Schlekmann Márk három gólt szerzett. Az olasz korosztályos együttes sem jelentett akadályt, a mieink lendületes játékkal győztek 4-0-ra. Németh Kristóf duplázott, a kapuban pedig Monostori Tamás nyújtott hibátlan teljesítményt.

A torna döntőjének is beillő meccsen Szlovákia jobbnak bizonyult. A magyarok a 11. percben még vezettek is, de aztán az ellenfél, főleg jó emberelőnyös játékának köszönhetően fordított. A vége 9-3 lett, a szlovákok négy gólt szereztek az utolsó nyolc percben, mindet fórból. A mieinktől Németh Kristóf kétszer, Schlekmann egyszer volt eredményes. A magyar csapat azt a két riválist legyőzte az ORV-n, amellyel majd a jövő áprilisi, Divízió I/B vb-n is egy csoportban szerepel.

augusztus 24. 15:30 Magyarország–Szlovákia 3-9

Svédországban, a karlstadi Super Challenge-en szerepelt az U20-as válogatott. Vas Márton együttese az első két meccsét elveszítette: a svéd Leksand 6-4-re, míg a Växjö 4-1-re nyert. Ezt követően viszont sikerült javítani, és az utolsó csoportmérkőzésen a francia korosztályos válogatottat 4-2-re verték a mieink – Zsigmond Áron duplázott, Kónya Krisztián és Dézsi Bence is betalált.

A helyosztón először az egy divízióval feljebb szereplő Ausztriával találkoztak a magyarok, és 3-1-re győzték le a sógorokat. A találatokat Vértes Nátán, Horváth László és Révész Marcell szerezték. Végül az utolsó találkozót is sikerült megnyerni a HC Riga ellen 5-3-ra, ezen a meccsen Révész duplázott, Vértes, Péter Donát és Pokornyi Dávid is eredményes volt. A magyar U20-asok ezzel a tavalyi 4. után most az 5. helyen zártak, ugyanannyi győzelmet aratva, mint egy évvel ezelőtt.