Schlekmann döntött a rangadón

2023.10.05. 21:27 |

A BJAHC bár már három góllal is vezetett a Csíkszereda ellen, végül hosszabbításban nyerte meg a mérkőzést.

Kangyal Balázs nem változtatott a BJAHC sorösszetételén, mindössze a 13. csatárnak nevezett Ravasz Csanáddal bővült a vasárnap a FEHA19-et megszóró keret. Az ellenfél Csíkszeredánál nem játszott az első számú kapus Adorján Attila, de kikerült Reisz Áron és Salló Alpár is, a helyükre az első Erste Liga-mérkőzésére készülő 22 Ambrus Levente, valamint Ferencz Csibi Róbert, Rokaly Norbert és Casaneanu kerültek.

Villámgyors vendég góllal indult a mérkőzés, Milan vette észre hogy a hosszú oldalon érkező McNally-ről lemaradt Galoha, az olasz válogatott támadó centerezését csak az üres kapuba kellett pofoznia Rutkowskinak. Az ötödik percben emberelőnyből egyenlített a BJAHC: Galoha javította korábbi hibáját, a lett keresztpasszát kapásból zúdította a hálóba Mozer, 1-1. A harmad derekán második emberelőnyét is ötletesen játszották meg a Rozsomákok: a kiegészülést követően Mozerhez került a korong, akit nem támadott meg Gecse, így közelről duplázott, 2-1. A játékrész utolsó minutumjában Becze szerzett korongot egy óvatlan BJAHC védőtől a hazai harmadban, ám Rokaly Szilárd óriási helyzetét védte Farkas Roland.

A második felvonás az előző harmadnál is több fordulatot tartogatott. Előbb bő két perc alatt három gólosra növelte vezetését a BJAHC: Schlekmann Márk majd az egyedül hagyott Szabó Bence is mattolta Ambrus kapust. Bradley Gratton 4-1-es állásnál időt kért, a rögtönzött átbeszélés pedig meg is hozta a kívánt hatást. A 24. percben szépített a Sportklub: Milan szolgálta ki az üresen érkező Brownt, aki egy leheletfinom csuklómozdulattal ütemtelenül eltette a korongot Farkas lábai között, 4-2. A 32. percben eljött a vendégek első emberelőnye – és bár a kiugró Tóth Richárd majdnem hátrányos gólt szerzett -, amit ki is használtak: Milan a kapu mögül találta meg a középen üresen hagyott Rokaly Szilárdot, aki kapásból egyre csökkentette a különbséget. Egy perccel később pedig már döntetlen állt az eredményjelzőn: Levin hozta be a korongot a támadóharmadba, a mellette üresen robogó Szkacskovnak továbbított, a honosított támadó kilőtte a hosszút, 4-4. A 40. percben mindkét együttes megszerezhette volna a meccs kilencedik gólját, ám sem Culigin, sem Becze majd Nagy Krisztián sem járt túl a kapusok eszén.

A záró harmad Galoha felsővasával indult, majd Viikila helyzeténél védett nagyot Ambrus. A Sportklub két emberelőnyös lehetőséget puskázott el a folytatásban, sőt az egyikből az ismét kiugró Tóth Richárd állt közel a gólszerzéshez. A BJAHC is kihasználatlanul hagyta a Brown szabálytalan kapustámadásáért megítélt kisbüntetést, majd a csíkaiak sem éltek a következő hazai szabálytalansággal. Mindkét kapu előtt alakultak ki kisebb-nagyobb helyzetek, de csak nem akart megszületni a győztes találat, így a meccs hosszabbításba torkollott.

A hirtelen halálban több lehetőség adódott a hazaiak előtt, majd a 62. percben Schlekmann és Szabó Bence mentek el egy védő ellenében, a nyáron a cseh Zlínt is megjáró támadó nem passzolt, hanem lőtt, Ambrus tehetetlen volt. A BJAHC hosszabbítást követően 5-4-re legyűrte a továbbra is nyeretlen Csíkszeredát, a fővárosiak legközelebb kedden fogadják a Brassót, míg a Sportklub pénteken az FTC otthonában vendégszerepel.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: „Úgy gondolom, hogy vesztettünk egy pontot és borzalmasan sok tapasztalatot nyertünk. Ez az egy pont nem drága azért a sok dologért, amit mi ettől a meccstől kaptunk. Főleg, a bajnokságnak ebben a szakaszában. Úgyhogy örülök egyrészről, hogy rávilágítottak a hibáinkra, remélem, az öltöző is ugyanúgy látja ezt, ahogy én, a másik oldalról legyünk pozitívak, azért megvertük a Csíkszeredát. Azt gondolom, hogy egy nehéz helyzetből tudtunk tulajdonképpen győzelmet kicsikarni, mert 4-1-nél még mindig azt kergettük, hogyan tudunk lőni ötödiket, vagy hatodikat, ahelyett, hogy menedzseltük volna az eredményt és a mérkőzést. Emiatt mondom, még nagyon sokat kell nekünk tanulnunk, hogy zárkózzunk az élmezőnyhöz."

Bradley Gratton, vezetőedző, Csíkszereda: „Ez nagyon szórakoztató meccs volt szurkolói szemmel nézve. Edzőként nézve változó mérkőzés volt, jól kezdtünk, aztán sok kiállítást gyűjtöttünk be, de ezt korrigálni tudtunk a harmadok között. Hasznos meccs volt mindkét csapatnak. Igaz nagyon a szezon elején járunk még, csak most kezdenek bemelegedni a játékosok, de persze mindenki győzni akar. Sok mindent gyakorolunk még a fiúkkal, de azt láttam, hogy ma amikor igazan játszottunk, akkor azt jól csináltuk. Hullámzó volt a teljesítményünk, ez ment a kárunkra. A BJA játékosai kemények voltak, nagyon jól korcsolyáztak, alaposan fel kell rájuk készülni. Kiegyensúlyozottnak kell lenni, mert csak konzisztens játékkal van esély a győzelemre. Aztán a végén három a három ellen már nem számít, milyen jó csapat vagy, most mi húztuk a rövidebbet. Így működik ez, még alaposan kielemezzük a mait, aztán megyünk tovább!"