Rookie Cup: könnyed fehérvári győzelem, hosszabbításos miskolci vereség

2017.04.01. 11:31 |
Az Ifj. Ocskay Gábor JA magabiztos győzelemmel kezdte az U16-os European Rookie Cup villachi selejtezőtornáját, míg a DVTK Jegesmedvék Miskolcon egy pontot szereztek a Junior Capitals ellen.

A selejtezőtorna előtt Rastislav Ondrejcik vezetőedző a Villachot tartotta a legnagyobb ellenfélnek a selejtezőtornán, nos, ha valóban így van, akkor az első nap után egészen jól áll az Ifj. Ocskay Gábor JA a négyes döntőbe jutást illetően. A fehérváriak gólt sem kaptak a házigazda osztrákoktól, miközben hatot lőttek, azaz 6-0-s diadallal kezdték a viadalt. A másik meccsen a Spiller Péterrel felálló München 6-2-re kapott ki az Olimpija Ljubljanától.

A DVTK Jegesmedvék nagyon közel volt ahhoz, hogy győzelemmel nyissa a hazai tornát. A miskolciak a második harmad után még 3-2-re vezettek, a Junior Capitals azonban egyenlített, így a rendes játékidő 3-3-mal zárult. Nyolcvan másodperc választotta el a csapatokat a szétlövéstől, de végül a meccs hosszabbításban dőlt el: a bécsiek 4-3-ra nyertek. A másik meccsen a Slavija Junior 8-2-re múlta felül a Rittner Buamot.

Második csoportselejtező, Miskolc, 2017. március 30.-április 2.
Résztvevők: DVTK Jegesmedvék, EAC Junior Capitals (osztrák), Rittner Buam (olasz), Slavija Junior (szlovén)
Program
Péntek: DVTK Jegesmedvék–EAC Junior Capitals 3-4 h.u., Slavija Junior–Rittner Buam 8-2
Szombat: 16:10 DVTK Jegesmedvék–Slavija Junior, 19:10 EAC Junior Capitals–Slavija Junior
Vasárnap: 10:10 Slavija Junior– EAC Junior Capitals, 13:10 DVTK Jegesmedvék– Rittner Buam

Harmadik csoportselejtező, Villach, 2017. március 30.-április 2.
Résztvevők: Fehérvár AV19, Villach (osztrák), EHC München (német), Olimpija Ljubljana (szlovén)