Remek meccsek, két hosszabbítás

2020.10.27. 22:29 |

A Tüskecsarnokban és Dunaújvárosban is izgalmas mérkőzést játszottak az Erste Ligában. Az FTC háromgólos hátrányt dolgozott le, és ismét ráadásban verte az éllovas MAC HKB-t. Az Acélbikák a rutinos St. Pierre vezetésével múlták felül az UTE-t, öt nap után ismét hosszabbításban.

MAC HKB Újuda–FTC-Telekom 5-6 (3-0, 1-3, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után

Az éllovasnál nem tudott játszani Macaulay, valamint a két csapat legutóbbi meccsén négy gólt szerző Schlekmann. A Ferencvárosnál Tóth Gergely visszatért, de Arany és Pavuk még nem állt rendelkezésre. A MAC HKB a már lassan a védjegyének számító remek kezdést mutatta be: Terbócs 15 másodperc után betalált Nagy kapujába, majd a különbséget még Orban és Sofron is megtoldotta, utóbbi gólnál Bálizs neve mellé is assziszt került. A kapus emellett 19 lövést védett csak ebben a harmadban.

A zöld-fehérek aztán a szünetben rendezték a sorokat, és Nagy GHergő, majd Hodgman góljával bő tíz perc alatt egyre csökkentették a hátrányt. Ekkor időt is kért a listavezető. Kangyal Balázsék meg tudták nyugtatni a játékosokat, mert Sofron újabb gólt szerzett. A 35. percben viszont Nagy ismét betalált, megint nyílttá téve a játékot.
Az utolsó harmadban is maradt a nagy iram, folytatódott a thriller. A Fradi bő egy perc alatt két góllal fordított, Tóth Richárd, majd Kulmala volt eredményes. Páros kiállítás alatt négy a négy ellen nem változott z állás, de egy perccel a kiegészülés után Kreisz érkezett jól, és egyenlített. A hajrában mindkét csapat próbálkozhatott egyszer fórban, és akadtak is helyzetek, de maradt a döntetlen.

Az áthúzódó kiállítás miatt az FTC emberelőnyben kezdte a ráadást, aztán éppen a visszatérő Terbócs került helyzetbe, ám Nagy védett. A harmadik percben Kulmala iramodott meg, majd középen Ellerby érkezett, és nagy góljával eldöntötte a rangadót.

Az FTC így a szezonban másodszor is ráadásban verte a MAC HKB-t, és feljött a harmadik helyre.

Nyilatkozat

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: "Érdekes mérkőzés volt, összességében, ha a 65 percet kell értékelnem , akkor be kell vallanom, megérdemelte a Ferencváros ezt a két pontot. Mi az elején egészen okosan hokiztunk, kevesebb lövésből és helyzetből tudtunk elég nagy előnyt kovácsolni. De azért még mindig látszik, hogy sok 18-19 éves játékosunk van. Ezt nehéz kezelni, hogy több góllal vezetünk, kellő tapasztalat meg a rutin hiányzik. Egészen mélyre kerültünk a meccs vége felé, viszont a srácok kicsit megegyenesedtek, tudtunk egyenlíteni és utána kivédekeztünk egy hátrányt a hosszabbításban. Utána eldönthettük volna az extra pontot. A végére pedig elfáradtunk, nem nagyon tudtuk az összes játékost használni, egy létszámfölényes helyzetben elment a Fradi és belőtte. Azt mondtam az öltözőben a srácoknak, hogy nekünk az a legfontosabb, hogy hogyan tudunk minél jobban felkészülni a szezon hátralévő részére és jobb csapattá válni. Ez nagyon tanulságos mérkőzés volt, biztosan sokat lehet belőle tanulni. Tulajdonképpen még mindig nem sikerült senkinek mindket rendes játékidőben megverni, és ez mutatja a srácokben igazi tüzet és alázatot."

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: "Szerencsére elindultunk a fejlődés útján, kétszer annyit lőttünk kapura, mint az ellenfél ezen a meccsen, de így is nagyon szoros volt, jelentős hátrányból kellett visszajönnünk. Vannak biztató jelek, még nem nem vagyunk százszázalékosak, ezért akadnak hibák is, de szépen lassan haladunk ezen az úton. Remélem, hogy a novemberi nemzetközi szünet után már százszázalékos formában tudunk lenni. Hatalmasat küzdöttünk, le a kalappal a srácok előtt, hogy egy null hármas harmad után vissza tudtunk jönni és meg tudtuk nyerni a meccset. A Fradi-szív dobogott a mellkasunkban, nagy melót tettünk bele."

Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 5-4 (2-0, 2-3, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után

Az UTE kapuját továbbra is Márkus védte, és még Benk sem tért vissza. A Dunaújváros négy teljes sorral állt fel.
Ahogy írtuk az előzetesben, a DAB általában az első harmadokat rontja el – erre ezúttal rácáfolt a csapat. A hazaiak az első fórjukat kihasználták St. Pierre révén, a tapasztalt kanadai-kazah játékosnak ez volt az első gólja az Erste Ligában. Az UTE lőtt többet, de a második gólt is az Acélbikák lőtték, Mestyán növelte a különbséget a 16. percben.

A második harmadból másfél perc sem telt el, amikor Aviani emberelőnyből szépített, de négy perccel később Dansereau góljával visszaállt a kétgólos különbség, a csatár emberhátrányban talált be. A vendégek ebben a játékrészben is jóval többször kísérleteztek, és Hughson a 35. percben tehetetlennek bizonyult, Just lőtte a gólt, megint fórból. A következő újvárosi kiállítással már nem tudtak élni az újpestiek. Az utolsó perc is tartogatott még izgalmakat: Török szerezte a negyedik hazai találatot, de erre még Vorobjev tudott válaszolni 12 másodperccel a vége előtt.

Az utolsó felvonás is pörgős játékot hozott. Kétszer annyi lehetősége volt az UTE-nak, ám a kapusok mindkét oldalon jól teljesítettek. A DAB kibekkelt egy kiállítást. A hajrát nagyon megnyomta Virág Csaba csapata, amely a kapuslehozatallal is megpróbálkozott, és ez jól sült el: fél perccel a lefújás előtt Just beütötte az egyenlítő gólt.

A ráadás nem tartott sokáig, a DAB első helyzetét gólra váltotta: 43 másodperc után St. Pierre talált be, ezzel a Dunaújváros két pontot otthon tartott.

Az UTE pénteken a MAC HKB-val játszik, míg az Acélbikák az FTC ellen folytatják.

Nyilatkozat

David Leger, vezetőedző, Dunaújváros: „Kissé érzelmes volt számunkra ez a mérkőzés, meglehetősen hullámzóan játszottunk. Megvolt a vezetés, de az UTE folyamatosan jött vissza. A véghajrá hasonló volt a MAC elleni meccshez, megint a hajrában kaptunk gólt, ezen javítanunk kell a jövőben. Kicsit frusztráltak voltunk a sok emberhátrány miatt, s ha rendre hátrányban kell védekezni, akkor nem tudunk támadni. Annak örülök, hogy az egyetlen emberelőnyünket beütöttük.”

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Nehéz ilyenkor bármit mondani, mert úgy érzem, hogy 61 percig rendben volt az, amit láttunk a jégen. Nyilván vannak hibák a játékban, s ezek benne is lesznek, de ezeket ma a Dunaújvárosi kegyetlenül ki is használta. Nagyon keményen dogoztunk, hogy vissza tudjunk jönni, kicsit hasonló volt a forgatókönyv, mint a két csapat budapesti meccsén. Látható, hogy van karaktere a csapatnak, az utolsó percben tudtunk egyenlíteni, szóval dolgozunk tovább, s várjuk, hogy kicsit bővüljön a keretünk, mert egy kicsit így csapágyasra vannak hajtva a fiúk.”