Remek győzelem szétlövésben Japán ellen

2023.04.01. 04:06 |

A magyar női válogatott kiválóan játszott Japán ellen a vb előtti felkészülési mérkőzésen, és büntetőkkel 4-3-ra nyert.

A magyar női válogatott februárban Japán ellen egy remek mérkőzéssel (szétlövésben 3-4) zárta a budapesti felkészülési tornát, most pedig már Kanadában, a North York-i Canlan Sports komplexumban találkozott a két csapat, alig egy héttel a világbajnokság kezdete előtt. A mieink kapujában Németh Anikó kezdett, Huszák Alexandra és Szamosfalvi Petra váltotta egymást a harmadik sorban, a meccskeretből pedig Gondos Tamara és Bogáti Bianka maradt ki.

Jó iramban kezdődött a meccs, és a mieink gyorsan megfogyatkoztak, Metzler Reginának kellett leülnie. Az emberelőnyt Japán kihasználta, egy kipattanót Miura Mei lőtt be a 3. percben. A gól nem fogta meg a magyar csapatot, a 6. percben sikerült egyenlíteni: közelről Metzler volt eredményes. A mieink fel tudták venni a japánok tempóját, határozottan védekeztek, és többször is eljutottak lövésig. A 12. percben Sarah Knee iramodott meg, szép cselekkel húzott el a bal oldalon, majd lőtte ki a felső sarkot – máris a magyaroknál volt az előny. Sajnos azonban nem sokáig, fél perc múlva Hoszojamada Akane egyenlített. A folytatásban is kiegyenlített játék zajlott, Németh is védett nagyokat, de Pázmándi Zsófia és Garát-Gasparics Fanni előtt is adódott helyzet.

A második harmad is hasonlóan indult, aztán inkább a japánok akarata érvényesült, beszorították a magyar csapatot, de gólt nem tudtak szerezni. A meccs felénél már a mieink is többször eljutottak lehetőségig, majd emberelőnybe kerülve, a 32. percben a vezetést is sikerült megszerezni: a türelmesen végigjátszott akciót Garát-Gasparics fejezte be egy tökéletes lövéssel. A vezetés birtokában is bátran és okosan játszottak a magyarok. Japán próbálkozott, kétszer is emberelőnybe került, de Horváth Imola, majd Mayer Fruzsina büntetését is sikerült kibekkelni, többször is Németh bravúrjára volt szükség. A harmadot fórban fejezhették be a magyarok, az újabb helyzetekből nem lett gól.

A harmadik felvonás is nyílt játékot hozott. A magyar csapatból Dabasi Réka távoli lövése okozott veszélyt, aztán Kreisz Emmának volt több helyzete is. A japánok nem tudtak lendületbe jönni, taktikus játékkal sikerült megfékezni őket, kétszer pedig a mieink támadhattak emberelőnyben. A hajrában aztán Kiss-Simon Franciska kapott büntetést, és már a kiegészülés után egyenlített az ellenfél, több védés után: Siga Aoi nagy erővel lőtte be az elé kerülő korongot az 59. percben.

Jöhetett a hosszabbítás, ahogy februárban is. Több lehetőséget dolgoztak ki a japánok, de Németh többször is bravúrral védett, egyszer elképesztő módon ért át a hosszú sarokra. A ráadás nem hozott gólt, így büntetők következtek. Kreisz, majd Seregély Míra is belőtte, Németh kettőt megfogott, aztán az ötödik körben Kiss-Simon volt higgadt, így jöhetett a folytatás. Sokáig nem született döntés, majd a tizedik párban Jókai-Szilágyi Kinga nagy erővel lőtte ki a felsőt, a japánok pedig erre már nem tudtak válaszolni – ezzel a mieink nyertek 4-3-ra. A következő felkészülési meccset vasárnap (magyar idő szerint hétfő hajnalban) játssza a magyar csapat Németország ellen.