Rájátszást ért a DEAC-nak a pontszerzés

2024.02.18. 20:51 |

A debreceniek büntetőkkel kaptak ki a Sportklubtól.

A hazaiaknál a születésnapos Hetényi, míg a vendégeknél O’Connor állt a vasak között. A felek pörgős játékot vittek jégre, a nyitó harmad közepén Vasziljev egy keresztpassz után lőtt, O’Connor átért. A 13. percben emberelőnybe került a DEAC, nem tudta megszerezni a vezetést. A kiegészülés után nem sokkal betaláltak a vendégek, Becze egy pontos kapáslövést eresztett el (0-1). Két perccel a szünet előtt tömegjelenet alakult ki a csíki kapunál, Brown és Novotny pihenhettek két-két percet.

A második felvonás Sportklub-emberelőnnyel indult, miután az első végén Bucskin szabálytalanul ütközte le Sofront, a vendégek nem duplázták meg a vezetésüket. A 28. percben Bucskin ziccerbe került, de nem tudta kicselezni a csíki kapust. A 32. minutumban már egyenlített a DEAC, Kozma indításából Jeliszejenko egyenlített közelről (1-1). A játékrész végén öt a négyre támadhattak a debreceniek, nem tudtak fordítani. Amíg az első harmadban 12-12 volt a kapura lövési mutató, addig a középsőben a DEAC 15-ször, a Sportklub 6-szor próbálkozott gólszerzéssel.

A harmadik játékrész elején fórba kerültek a csíkiak, jól járatták a korongot, Hetényi vezérletével kibekkelték a hátrányt a cívisvárosiak. A felvonás kiegyenlített jégkorongot hozott, a kapusok tartották az 1-1-es állást. Az 53. percben Beczét kiküldték két percre, a legnagyobb helyzet Asuchak előtt adódott emberhátrányban. A rendes játékidő hajrájában mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, Hetényi és O’Connor is parádéztak. A három a három elleni hosszabbítás legnagyobb helyzete Sofron előtt adódott, próbálkozását Hetényi védte. Büntetőkre került sor, ahol a hazaiaktól Novotny, míg a vendégektől Kubát, Sofron és Szkacskov is betalált.

A Sportklub büntetőkkel 2-1-re győzött, csütörtökön a Gyergyói HK-hoz utazik. A DEAC kedden az FTC-Telekomot látja vendégül.

DEAC–SC Csíkszereda 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Vaszjunyin Artyom vezetőedző, DEAC:

„Részben elégedettek lehetünk, de nem vagyunk teljesen. Szerintem volt esélyünk győzni. Sokkal jobban játszottunk, mint az utóbbi meccsen. Egy góllal – mind a két csapat elmondhatja – nehéz meccset nyerni. Elégedettek vagyunk, így kell, ezt az utat kell járnunk, bár van hová fejlődnünk.”

Mark LeRose másodedző, Csíkszereda:

„Mindkét csapat nyerhetett volna, szerencsénk volt, hogy mi lőttük az első gólt. A különleges egységek nem voltak valami hatékonyak ma egyik csapatnál sem. 5 az 5 ellen kellett volna eldönteni a meccset, ami nem jött össze. A hosszabbításban is nyerhetett volna mindkét csapat. A kapusunk jól védett a büntetők során, szerencsére megszereztük a plusz pontot.”