Pat Cortina: valamennyi meccsen láttunk pozitívumokat

2022.11.15. 08:00 |

Megnyerte a franciaországi felkészülési tornát a magyar női válogatott. Pat Cortina szövetségi kapitány szerint sokat mondó, hogy azon a meccsen is győzni tudott a csapat, amelyen nem játszott igazán jól.

Összességében mennyire elégedett?

Jó volt látni a fiatalabb játékosokat és jobban megismerni őket a hét folyamán. Remélem, hogy élvezték az itt megszerzett tapasztalatot, ez segít nekik a további fejlődésükben, és felismerték, hogy mire van szükség ezen a szinten. Nem felejthetjük el, hogy ez nem az A csoportos szint volt, vagyis még hosszú út vár rájuk, de ha ez segít nekik hinni és a fejlődést akarni, akkor már jó hetet zártunk. A dániai világbajnokság után sokat beszéltünk arról, hogy sztenderdeket állítottunk fel, és a játékosok jó munkát végeztek, megtették most a lehető legtöbbet. Ezzel elégedettek vagyunk, de egyúttal fel kell ismerni, hogy a jövőben nagyobb kihívások várnak ránk és többre lesz szükség.

A torna előtt azt mondta, hogy mindenkinek előrébb kell lépnie. Így történt?

Németh Ancsa nagyszerűen védett az egész tornán, és ahogy vártuk, Németh Berni is remek teljesítményt nyújtott. A nagyobb tapasztalattal rendelkezők – így például Rónai Alexandra, Horváth Imola, Jókai-Szilágyi Kinga és Kreisz Emma – segítettek fenntartani a szintet, és ezt jó volt látni.

Melyik volt a legjobb harmadunk?

Nehéz dönteni. A franciák ellen kiváló volt a versenyszellem, a szlovákok ellen nem kezdtünk jól, de a harmadik harmadban, amikor szükség volt rá, ismét megmutattuk a magyar szív erejét, több mint harminc lövést blokkoltunk. Fiatal a csapatunk, és a franciák elleni győzelem után másnap délután kellett játszani, és talán még nincs mindenkinek elég tapasztalata ahhoz, hogyan kell készen állnia ebben a helyzetben, de így is megtaláltuk az utat a győzelemhez. Norvégia ellen tetszett a kezdés, tetszett, ahogy a koronggal játszottunk, csak nem használtuk ki a helyzeteinket. Láttunk pozitívumokat valamennyi meccsen.

A norvégok elleni vereség jókor jött figyelmeztetés is lehet?

Jól játszottunk azon a meccsen, és bár valóban veszítettünk, a koronggal való játékunk rendben volt. Az eredmények még nem ilyenkor számítanak – mondom ezt annak ellenére is, hogy megnyertük a tornát. Sokkal fontosabb, hogy milyen volt a teljesítmény. A háromból két meccs igazán jól sikerült ilyen szempontból, és a harmadikon, amikor nem ment annyira jól, akkor is megtaláltuk a módját, hogy nyerjünk. Ez igazán sokat mondó.

Az eredmények

November 10., 19.30 Magyarország-Franciaország 1-0
November 11., 16.00 Magyarország-Szlovákia 3-1
November 12., 16.00 Magyarország-Norvégia 2-3