Pat Cortina: Nagyon pozitív volt az első három nap

2019.03.13. 19:11 |
A héten három edzéssel folytatta a felkészülést a női válogatott a budapesti világbajnokságra.

Véget ért a női válogatott első minitábora Pat Cortina szövetségi kapitány irányításával. A játékosok három napon át egy-egy jeges és száraz edzésen vettek részt a Tüskecsarnokban. Egyelőre az erőnlét fejlesztésén van a hangsúly, emellett technikai elemeket, lövéseket gyakoroltak, a taktikával viszont még nem foglalkoztak.

A keret még nem teljes, többen klub- vagy iskolai kötelezettség miatt nem tudtak csatlakozni. A munka jövő héten folytatódik, egy négynapos minitáborral, majd március 25-től a Vasas Jégcentrumban készülnek tovább a válogatott tagjai az április 7-én kezdődő, Divízió I/A világbajnokságra. Az együttes egy felkészülési meccset játszik a torna előtt, március 30-án Ausztria lesz az ellenfél.

Pat Cortina szövetségi kapitány: „A lányok rendkívül keményen dolgoztak minden gyakorláson, egy edzőnek ezt jó látnia. Sok és minőségi munkát tapasztaltam, rengeteg lelkesedéssel. Nagyon pozitív volt ez a három nap, lenyűgözött, hogyan is teljesítettek a játékosok. Ez a hét az ismerkedésről szólt, a szokások kialakításáról, az erőnlét megalapozásáról. A következő héten már elkezdtünk a taktikával is foglalkozni. Fontos, hogy az intenzitást magasan tartsuk és fókuszáljunk, és a jövő héten megtegyük a következő lépést.”

Kiss Andrea: „Más jellegű edzéseket kapunk, mint eddig, nagyon pörgősek, sok korcsolyázással, annak érdekében, hogy az erőnlétünk javuljon. Fejlesztjük az ütőtechnikát, gyakoroljuk a lövéseket és a kipattanóra érkezést. Nekem nagyon tetszenek az edzések.”

Ungár Rebeka: „Jól éreztem magam a táborban. Még ismerkedünk az új szövetségi kapitánnyal, a feladatokkal, de nagyon élvezzük a munkát.  Mindenkinek a szeme előtt ott lebeg már a vb, minden edzéssel közelebb kerülünk hozzá, és azért edzünk, azért küzdünk, hogy jobbak legyünk, és a legeredményesebb tornát teljesíthessük.”

A keret a minitáborokra

Név Poszt Klub
Nehring Stephanie GK KMH Budapest
Németh Anikó GK KMH Budapest