Pat Cortina: meg kellett tanulnunk a leckét

2019.04.09. 20:29 |
Jó hangulatú edzésen vett részt a női válogatott a szünnapon, a dánok elleni világbajnoki találkozó előtt.

Két forduló után kedden szünnap volt a női Divízió I/A világbajnokságon. A második helyen álló magyar csapat délelőttre pihenőt kapott, majd délután 50 perces edzésen vett részt. Pat Cortina szövetségi kapitány és stábja pörgős edzést vezényelt a keretnek. A játékosság mellett a fő hangsúly a korongkihozatalok és a lövések gyakorlásán volt.

A szlovákok ellen ráesett a vállára Mayer Fruzsina. A védő rehabilitációja folytatódik, napról napra ellenőrzik az állapotát, és ennek fényében derül ki, hogy mikor játszhat.

Szerdán délután a dánok ellen folytatja szereplését a válogatott. A belépés ingyenes a Vasas Jégcentrumba.

Pat Cortina szövetségi kapitány: A mai edzésen igazából semmi újat nem vettünk át, az volt a lényeg, hogy újra jégen legyünk, és minél kevesebbet gondolkodjunk, minél kevesebb stressz érje a lányokat. A tegnapi meccs nagyrészt jó volt, több helyzetünk volt, mint a szlovákoknak, az első és utolsó harmad tetszett. A másodikban eltértünk a megbeszéltektől, túlzottan befolyásolt az eredmény, elkezdtük elfelejteni, hogy mit kell tennünk a jégen, és arra kezdtünk figyelni, amilyen eredményt szeretnénk látni. Nem játszottunk együtt, kihagytunk lépéseket. Többet volt a korong az ellenfélnél, és ez frusztrált minket. A harmadik harmadban aztán jól reagáltunk, megvolt az esélyünk a győzelemre is, de meg kellett tanulnunk a leckét, és remélem, hogy ez sikerült is.

Tóth Enikő: Az edzés jó hangulatban telt. Egy minigame-mel kezdtünk, utána átgyakoroltuk a fontosabb játékelemeket, átnéztünk mindent. Teljes gőzzel megyünk tovább. Tanulunk a hétfői vereségből, átbeszéltük, hogy mik voltak a hibák és mely játékelemekben kell jobbnak lennünk, és szerdán mindent megteszünk a győzelemért. Minden téren javulni fogunk és megmutatjuk, hogy mit tudunk igazán játszani.

Divízió I/A világbajnokság

Gasparics Fanni

MAC Marilyn

Gowie Alexandra