Norvégia következik az olimpiai selejtezőn

2021.11.13. 10:46 |

A sikeres rajt és a pénteki pihenőnap után jön az újabb feladat: a női válogatott este a norvégokkal játszik.

Norvégia ellen folytatja a női válogatott a csehországi olimpiai selejtezőn, és mindenki tudja, hogy a második lépés jóval nehezebb lesz, mint a lengyelek elleni első volt, a csapat elszántan készül a hasonló folytatásra.

Pénteken opcionális jeges edzés volt a programban, de a keret nagyjából fele korcsolyát húzott, és gyakorolta a lövéseket. Lisa Haley szövetségi kapitány ezúttal a kispadról figyelte az eseményeket, és több játékossal külön elbeszélgetett. A meccs előtti este plusz energiatöltetet kaphattak a csapat tagjai, ekkor láthatták ugyanis azt a videót, amelyben hírességek üzentek nekik és kívántak sok sikert a hátralévő meccsekre.

Szombaton délelőtt átmozgató edzésen vett részt a csapat, majd alaposan kielemzi a norvégok játékát.

„Nagyon erős csapatról van szó, kellemetlenebb ellenfél, mint a dán. Száz százalékosan kell koncentrálni, hogy győzzünk. Viszont nekünk is jó csapatunk van, az A csoportos tapasztalat mellett az is sokat számít, hogy az utóbbi időben szinte csak az elitben szereplő együttesekkel játszottunk. Bármire képesek lehetünk”  - mondta a meccs előtt Dabasi Réka.

A rivális három hellyel van a mieink mögött a világranglistán, a 13. Tétmeccset két és fél éve nem játszottak, hiszen tavaly és idén sem rendezték meg a Divízió I/A vb-t. A mostani selejtező előtt felkészülési meccsen 4-0-ra kaptak ki az osztrákoktól, majd az chomutovi első fordulóban 3-1-re a csehektől. A keretből többen szerepelnek a svéd bajnokságban, valamint a tengerentúli egyetemi ligában.

Németh Bernadett is úgy vélte, a több tapasztalat a mieink javára dönthet.

„Nem lesz egyszerű dolgunk, de abban bízom, hogy ismét fenomenális játékot tudunk nyújtani, le tudjuk őket korcsolyázni, hiszen több meccs van a lábunkban, és ez az előnyünkre válhat. Hittel és akarattal meg tudjuk csinálni.”

Kiss-Simon Franciska szerint a válogatottnak a saját játékát kell játszania, dominálni a meccsen, és betartani a taktikai utasításokat, akkor pedig nem lehet gond.

A két csapat legutóbb tavaly februárban, a norvégiai Haldenben találkozott, akkor a házigazda nyert 6-1-re. 2019-ben viszont háromszor is sikerült győzni ellenük. Decemberben, Szocsiban a 2-1-es magyar győzelem bronzérmet ért. Még szebb emlék a  2019-es Divízió I/A világbajnokság rajtja, a magyar csapat hátrányból fordítva győzött 2-1-re, Gasparics Fanni remek áthúzós cselével. 2019 februárjában is hasonló arányban nyertek a mieink a franciaországi tornán.

A 20 órakor kezdődő találkozót az M4 Sport+, majd a harmadik harmadtól az M4 Sport közvetíti.

Az olimpiai selejtező programja
November 11., csütörtök
12.00 Magyarország-Lengyelország 11-1
16.00 Csehország-Norvégia 3-1