Női válogatott: keret Ausztria ellen

2016.08.06. 17:30 |
A női felnőttválogatott edzői stábja kihirdette a hétfőn Ausztria ellen játszó 20+2 fős keretet. A csapat holnap még Budapesten készül, majd hétfő hajnalban indul Kapfenbergbe.

Piros és fehér csapatra osztva egy-egy jeges és száraz edzésen vett részt az idei első összetartásra behívott bő keret, majd a délutáni egymás elleni meccset követően Marton Tibor szövetségi kapitány és edzői stábja kijelölte azt a két kapust, nyolc hátvédet és tizenkét csatárt, aki vasárnap folytathatja a közös munkát és hétfőn 13:40-től jégre léphet Kapfenbergben Ausztria válogatottja ellen.

A kerethirdetést követően a szövetségi kapitányt, a csapat rangidősét, Brgles Nórát és a legfiatalabb, mindössze tizenkét éves Kreisz Emmát szólaltattuk meg.

Marton Tibor, szövetségi kapitány: „A lányok tegnapi és mai teljesítménye is nagyon tetszett, örültem, hogy nagyon akartak, keményen dolgoztak és megmutatták, hogy szeretnének a csapat tagjai lenni. Ahhoz képest, hogy nagyon sokan hiányoztak és egy nyár eleji táborról beszélünk, nagyon jó az iram és a létszám is, amit be tudtunk hívni. Erőnlétileg is jól állnak a lányok, úgy érzem, hogy amit az erőnléti edzők és a stáb többi tagja sugároz feléjük, az nyitott fülekre talált. Nagyon jónak tartom, hogy a keretszűkítésnél négy edző – ebből két külföldi – négy különböző látásmódja szerint hoztuk meg a döntéseket. Holnap átzongorázzuk a taktikai dolgokat, ami már nem lesz új a lányoknak, inkább csak felfrissítjük a tavaly gyakoroltakat. A munkájuk alapján a keretbe választott legfiatalabbak is megérdemlik, hogy itt legyenek, illetve őket tekintve az is fontos, hogy irányt mutassunk, és hogy tapasztalatot tudjanak szerezni idősebbekkel játszva is. A bizalom irányukba egyelőre jelzés értékű csak, hiszen a legfiatalabbak az IIHF szabályai szerint még nem jöhetnek szóba a felnőtt világbajnokságon.”

Brgles Nóra, csatár: „Nekem fura volt, mert még nem voltam olyan táborban, ahol ilyen sokan voltunk és két csoportban edzettünk, de jó volt. Jobb volt, mint amire számítottam. Odatették magukat a lányok, mindenki hajtott, az iram is egyre jobb, ahogy visszaszokunk a jéghez a nyári alapozás után. A mostani keretünk sokban különbözik attól, amellyel a világbajnokságon részt vettünk. A hétfői meccsen az edzők megnézhetik a fiatalokat, akik később szóba jöhetnek a felnőtt vagy az utánpótlás válogatottaknál. Legutóbb februárban játszottunk Ausztria ellen és nem tudom, hogy teljes kerettel jönnek-e, Denise Altmann például nagyon jó, ő Svédországban játszik. Mivel nekik ez hazai mérkőzés lesz, biztosan nagyon odateszik magukat.”

Kreisz Emma, hátvéd: „Nagyon jó eddig a tábor, szerintem viszonylag jól ment nekem is. Fura volt, mert idén most mentem először jégre, de nagyon igyekeztem és sikerült bekerülnöm a keretbe. Fizikailag nincs nagy különbség, de a lányok jóval gyorsabbak, mint a fiúk, akikkel a klubban edzem, ezért gyorsabban kell gondolkodni. A meccs miatt egyáltalán nem izgulok, mert az senkit és semmit nem visz előre.”

A BEHÍVOTT KERET

Kapusok (2): Horváth Vanessa (KMH Budapest), Németh Anikó (Karlskrona KH Dam, Svédország)

Hátvédek (8): Kreisz Emma (MAC Budapest), Grkovic Jelena, Holzer Bernadett (KMH), Mayer Fruzsina (Vasas SC), Molnár Mónika (Manhattanville Valiants, Egyesült Államok), Németh Bernadett (Sundsvall Academy, Svédország), Odnoga Lotti (Vermont Academy, Egyesült Államok), Szamosfalvi Petra (Miskolci Jegesmedvék)

Csatárok (12): Brgles Nóra, Pintér Hanna, Pintér Lili (SDE Stockholm, Svédország), Horváth Tifani, Pavuk Petra, Somogyi Vivien, Szelényi Hang Lilien, Ungár Rebeka (KMH Budapest), Kiss Andrea (SC Weinfelden, Svájc), Gottlibet Zóra, Jókai Szilágyi Kinga (Vasas SC), Rónai Alexandra