Női felnőtt: győzelem Ausztria ellen

2016.08.08. 15:49 |
Rövid paddal, de annál erősebb kerettel állt ki Ausztria női felnőttválogatottunk ellen Kapfenbergben. Megfiatalított keretünk egygólos győzelmet aratott.

A várakozásoknak megfelelően Németh Anikó kezdett a magyar kapuban, vele együtt pedig két testvérpár is volt a kezdő hatosban, hálóőrünket ikertestvére, Berni egészítette ki a védelemben, az ő hátvédpárja Mayer Fruzsina volt, az első támadósor pedig a Pintér lányokkal és Horváth Tifanival volt teljes. Nemcsak az első sorunk okozott izgalmakat az osztrák kapu előtt viszont, a harmad első felében például a harmadik volt éppen veszélyes, amikor ellenfelünk 14-ese Szelényi Liliennel szemben volt szabálytalan, az emberelőnyt viszont nem tudtuk értékesíteni. A folytatásban felváltva alakultak ki helyzetek mindkét oldalon, de betalálni egyik csapat sem tudott. A 18. percben Pintér Hanna ugorhatott ki, de lövését hárította Hornich, majd a Horváth Tifani által visszalőtt kipattanót is, hátvédünk próbálkozásánál már a védekező játékos mentett a kapu előtt.

A második játékrészben ott folytatták a felek, ahol a szünet előtt abbahagyták, lüktető játék folyt. Az iram egyre nőtt ahogy a csapatok érezni kezdték a jeget, de a befejezésnél továbbra is a kapusoké volt az utolsó szó. A harmad utolsó percében emberhátrányba kerültünk, ebből másfél perc áthúzódott a harmadik játékrészre is, de speciális egységünk hatékony volt.

Az utolsó húsz percben Horváth Vanessa védhette a magyar kaput, azaz rögtön létszámkülönbségnél kellett bizonyítania, de a védelemmel együttműködve megoldotta a feladatot. A játékrész közepén az osztrák Matzkát kellett lesegíteni a jégről, akinek a térde sérült meg egy palánk melletti szituációban. Az esetnél nem látott szabálytalanságot a játékvezető, nem úgy néhány másodperccel később, amikor Grkovic Jelena ülhetett ki a büntetőpadra bottal lökésért. Ezúttal is helyén volt a védelem, a két perc lejárta után pedig inkább mi veszélyeztettünk az osztrák harmadban, aminek végül meglett az eredménye. Pintér Lili törte meg a jeget, amikor jól észlelte, hogy a harmad közepéig kicsúszó kapus – ezúttal már Amberger - nem birtokolja teljesen a korongot. Az hátralévő alig három percben próbálkozott még Ausztria, de végül mindkét kapusunk hiba nélkül zárt a csapat pedig megszerezte az idei első magyar válogatott győzelmet.

Az Ausztria elleni összeállítás:

Németh A. (Hováth V.)

Németh B. („A”), Mayer F.
Odnoga L., Kreisz E.
Grkovic J., Molnár M.
Szamosfalvi P.

Horváth T., Pintér L. („A”), Pintér H.
Gottlibet Z., Rónai A., Jókai-Szilágyi K.
Pavuk P., Brgles N. („C”), Szelényi L.
Somogyi V., Ungár R.

AUSZTRIA JÁTÉKOSKERETE

Kapusok (2): Teresa Hornich, Nicole Arnberger

Hátvédek (6): Antonia Matzka, Nadja Granitz, Julia Kainberger, Annika Fazokas, Laura Kraus, Esther Kantor