Női felnőtt: AUT-HUN 0-1 - mestermérleg

2016.08.08. 16:38 |
Az 1-0-ra megnyert Ausztria-Magyarország női felnőtt találkozót követően értékelésre hívtuk mindkét válogatott edzőjét.

MESTERMÉRLEG

Michael Schmidt, másodedző/kapusedző – Ausztria: „Két egyforma csapat küzdött meg ma és a végkimenetelről végül egy kapushiba döntött. Kicsit nyári hokinak nézett még ki a játék, három kemény napon vagyunk túl, több tesztet végeztünk, a lányok fáradtak voltak kicsit. Úgy gondolom, az 1-0-s eredmény teljesen korrekt. Hét alapemberünk hiányzott a keretből, így ez a meccs tanulási lehetőség volt a fiatalabbak számára. Egy sornyi U18-as játékosunk volt a keretben. Bízom benne, hogy legközelebb ennél jobb teljesítménnyel térünk vissza.”

Marton Tibor, szövetségi kapitány – Magyarország: „Nagyon pozitív dolog, hogy Ausztria ellen, idegenben három harmadon keresztül nem kaptunk gólt. Talán ez volt a leges legfontosabb ezen a mérkőzésen. Türelmesen kell játszani, mert lehetőségeink lesznek, ha hátul jól zárunk és fegyelmezettek vagyunk, akkor elöl meg gólokat fogunk szerezni. Maximalista vagyok, úgyhogy egy picit többet vártam volna a lányoktól – főleg a szisztéma terén –, de a lelkesedéssel és a hozzáállással nem volt gond. Nagyon jó, hogy közel negyven lányt meg tudtunk hívni ebbe a táborba. A folytatásban figyelemmel kísérjük a lányok munkáját, kapcsolatot tartunk a klubedzőkkel, az erőnléti edző pedig segít azoknak, akiknek szüksége van erre. A következő esemény a novemberi Négy Nemzet Torna lesz, ahol talán egy kicsit szűkebb kerettel és több kemény ellenféllel fogunk készülni.”

Az Ausztria elleni összeállítás:

Németh A. (Hováth V.)

Németh B. („A”), Mayer F.
Odnoga L., Kreisz E.
Grkovic J., Molnár M.
Szamosfalvi P.

Horváth T., Pintér L. („A”), Pintér H.
Gottlibet Z., Rónai A., Jókai-Szilágyi K.
Pavuk P., Brgles N. („C”), Szelényi L.
Somogyi V., Ungár R.

AUSZTRIA JÁTÉKOSKERETE

Kapusok (2): Teresa Hornich, Nicole Arnberger

Hátvédek (6): Antonia Matzka, Nadja Granitz, Julia Kainberger, Annika Fazokas, Laura Kraus, Esther Kantor