Női U18: vereség a vb-nyitányon

2024.01.06. 22:22 |

A magyar női ifjúsági csapat 4-0-ra kikapott a házigazda olaszoktól az egnai divízió 1/A világbajnokság első napján. Matilde Fantin mesterhármast ért el.

Mindkét csapat kicsit idegesen kezdett, az olaszok lendültek bele előbb, és veszélyeztettek többször, de Takács Zoé jókat védett. A 7. percben emberelőnybe kerültek a mieink, Hiezl Rékáé volt a legnagyobb helyzet, de Ostoni hárított. Ahogy kiegészültek az olaszok, Heidenberger lépett ki egyedül, és el tudta lőni a magyar kapus mellett (0-1). A harmad vége felé egyre több lehetőséget dolgoztak ki a mieink, ám az egyenlítés nem jött össze. A másik oldalon az olaszok is többször tesztelték Takácsot.

A második harmadból másfél perc telt el, amikor ismét le kellett ülnie egy olasznak. Ezt a két percet is sikerült megnyomni, Hiezl mellett Weiler Krisztinának is megvoltak a lehetőségei. Aztán a 25. percben az olaszok ismét gólra váltottak egy gyors akciót: Matilde Fantin húzott befelé, majd nagy erővel a kapuba lőtt. Fél perc sem telt el az újabb magyar emberelőnyig, de sok volt a hiba a passzokban, nagy ziccert nem sikerült kialakítani. A magyar csapat kibontakozó lendületét egy kiállítás törte meg, Chlepkó Zsófiának kellett leülnie. A két percet sikerült kivédekezni, jöttek a blokkok és a védések is. A 34. percben a házigazda ismét megbüntetett egy hibát: támadó harmadbeli korongvesztés után Fantin lódult meg, és Takács lába között talált be. Az újabb gól után az olaszok magabiztosan játszottak, és tartották a vezetést.

Az edzői stáb a sorok átvariálásával próbálta felrázno a csapatot. Nagy erőket mozgósítottak a mieink, de kimaradtak a lehetőségek: Polónyi Petra és Gergely Dalma lendületes megindulása mellett Báhiczki-Tóth Boglárka is bátran lőtt, de a kapuvas kisegítette a hazaiakat. Kétszer is emberhátrányba kerültek a mieink egymás után, de ezeket sikerült nagy melóval megúszni. Aztán a hajrában az olaszok fogyatkoztak meg, a magyar stáb pedig lehozta a kapust, hogy hat a négy ellen támadhasson. Sikerült is felállni, érkeztek is a lövések OStoni kapujára, de a szépítés nem jött össze. Másfél perccel a vége előtt, még emberhátrányban Fantin szerzett korongot, és a hátvédek felett a kapuba emelte – mesterhármas a Svájcban légióskodó olasz csapatkapitánytól.

A női U18-asok nagy különbségű vereséggel kezdték a vb-t, és vasárnap az elitből kieső Japán ellen folytatják. A nyitó napon Ausztria 2-1-re verte a franciákat, Japán pedig 4-1-re Dániát.