Női U18: ráadásban sikerült legyőzni Ausztriát

2024.01.10. 17:16 |

A magyar női ifjúsági válogatott nagyot küzdve, hátrányból fordítva verte meg 2-1-re az osztrákokat az egnai divízió 1/A világbajnokságon.

A női U18-asok negyedik világbajnoki meccsén Milibák Helga védett. A mieink kezdtek lendületesebben, Hiezl Réka cselezte be magát a kapu elé, de Fichtinger védett. Bő három perc után emberelőnybe is kerültek a magyarok, ám a két percet nem sikerült megnyomni, az osztrákok jól védekeztek. Kisvártatva Chlepkó Zsófiának kellett leülnie, ezúttal a másik oldalon működött jól a védekezés, Milibák is jól avatkozott közbe többször. Egyenlő létszám mellett a mieink domináltak, Hiezl mellett Polónyi Petra, Mozolai Berta is bátran próbálkozott, és Báhiczki-Tóth Boglárka is többször lőtt. A 18. percben emberelőnybe kerültek az osztrák, Szabó Bonita kapott büntetést. Az ellenfél bő fél perc után betalált: az első kísérlet még kijött Milibákról, de Hobitsch közelről belőtte a kipattanót.

A második harmadot ismét nagy elánnal kezdték a magyarok, majd két perc után emberelőnyben támadhattak, de nem sikerült begyötörni a korongot. A 27. percben újabb osztráknak kellett leülnie, és ismét jól járt a korong, megvoltak a lehetőségek, ám nem sikerült túljárni az ellenfél kapusának az eszén. Hiezl továbbra is aktívan játszott, de Weiler Krisztina és Fehér Nikolett előtt is nagy lehetőség adódott, távolról pedig Haraszt Lorina és Koncz Boglárka vállalkozott. Az egyenlítés végül a 37. percben jött össze: Mozolai lehetősége után Kárpáti Karina elé került a korong, és közelről nem hibázott. A másik oldalon Milibák kétszer is magabiztosan védte az osztrák lövéseket, egyszer pedig a kapuvas segítette ki.

A harmadik felvonásban is a magyarok voltak aktívabbak, harcosan játszottak, de Fichtinger jól védett. Közel járt a gólhoz Horváth Maja, Fehér, Polónyi és Hiezl is. Az osztrákok is többször próbálkoztak, mint az előző harmadban, de Milibák a helyén volt rendre. Az 54. percben magyar emberelőny következett, de az ellenfél kibírta a nagy nyomást. Az utolsó percekben is a mieink tudtak több lehetőséget kidolgozni, többször is tömegjelenetek játszódtak le az osztrák kapu előtt, ám a korongot nem sikerült betuszkolni.

Az 1-1 után hosszabbítás következett, amely nagyjából egy percig tartott, Hiezl Réka szép lövéssel zárta le a meccset. A mieink, ahogy tavaly, ezúttal is ráadásban győzték le Ausztriát a vb-n.

A magyar válogatott így 5 ponttal áll, még van esély az éremre, de ehhez a franciák pénteki legyőzése mellett a többi meccsnek is kedvezően kell alakulnia.