Női U18: ötven percnyi jó játék

2018.12.14. 23:50 |
A magyar korosztályos csapat sokáig vezetett a házigazda csehek ellen, de végül 5-2-es vereséget szenvedett.

A magyar U18-as női együttes a házigazda, A csoportos csehek ellen folytatta szereplését a zlíni tornán. A kapuban ezúttal Tóth Zsófia kezdett, és Szabó Fruzsina volt a tartalék, míg Márton Luca megsérült a bemelegítés közben, így nem tudta vállalni a játékot. A mieink 10 perc után megszerezték a vezetést: Kerekes Kármen egy korongbedobást követően azonnal a kapu irányába lőtt, és ez be is akadt. A hazaiak nem tudtak élni az első emberelőnnyel, de a magyar csapat igen, és a 29. percben Seregély Míra megduplázta a vezetést: egy kapu elé belőtt korong kipattant a kapusról, és ezt értékesítette.

A 35. percben szépítettek a csehek emberfórban, aztán az utolsó harmadban fordítottak is. Az 50. percben egyenlített az ellenfél, majd még három gólt szerzett, az utolsót emberelőnyben, de az már az utolsó másodpercben esett.

A másik meccsen a szlovákok 11-3-ra verték a lengyeleket. A torna szombaton ér véget.

Bedő Botond vezetőedző: „Két harmadon keresztül tudtunk vezetni, sőt, büszkén jelentem ki, hogy tudtuk uralni és irányítani a játékot. Rengeteget fejlődtünk az elmúlt napokban, de még mindig van pár apró játékszituáció, amiben fejlődnünk kell, nem hagyhatunk teret az ellenfélnek a semleges zónában, minél előbb vissza kell itt szereznünk a korongot. Aminek kifejezetten örülök, és az elmúlt két napban nagy hangsúlyt fektettünk rá, hogy az emberelőnyös és -hátrányos játékunk meglehetősen jó mutatókat produkál, hisz mindkét mérkőzésen szereztünk gólt emberelőnyben. A második harmadban sajnos két játékosunk lesérült, a harmadik harmad első felében elfáradtunk, így nem tudtuk tovább irányítani és uralni a mérkőzést, így kaptunk négy gólt. Nem vagyok szomorú a vereség miatt, hiszen egy magasabban rangsorolt csapat ellen tudtunk egy nagyon jó tempójú mérkőzést játszani, ami igazán jó felkészülésnek számít, és ha tudunk 40-50 percet ezen a szinten hokizni, akkor a világbajnokságon nem lesz problémánk. Az ilyen jellegű mérkőzések rámutatnak a hibáinkra, amiket még van időnk korrigálni."

(Fotó: Ivády Csaba)