Női U18: megvan az első győzelem a vb-n

2024.01.09. 17:08 |

Magabiztosan játszott a női U18-as együttes, és 4-0-ra verte Dániát az egnai divízió 1/A világbajnokságon.

A magyar női U18-asok kapuját Milibák Helga védte a dánok ellen. A magyar csapat aktívan kezdett, és már a 3. percben betalált: Hiezl Réka kanyarodott be a kapu elé, és nem hibázott. A vezetés birtokában is támadásban maradtak a mieink, sorra dolgozták ki a helyzeteket, Polónyi Petra, Mozolai Berta és Fehér Nikolett is tesztelte a kapust. A harmad felénél emberelőnybe kerültek a magyarok, és sikerült is gólra váltani: a 12. percben Báhiczki-Tóth Boglárkához került hátra a korong, egyet igazított rajta, majd fellépve kilőtte a felső sarkot. Továbbra is a magyar együttes dominált, a dánok alig tudtak helyzetet kialakítani.

A második felvonás áthúzódó dán kiállítással indult, és meg is nyomták ezt az időszakot a magyarok, de nem sikerült újabb gólt szerezni. Kiegészülés után némileg kiegyenlítetté vált a játék, de a dánok továbbra sem tudtak veszélyeztetni. A mieink játéka kicsit pontatlanabbá vált, így hiába töltöttek több időt Poulsen kapuja előtt, nem sikerült növelni a különbséget. A meccs felénél újabb dánt állítottak ki, és próbálkoztak is bátran a magyarok, de az állás nem változott. Sőt, emberhátrányban a dánok kétszer meglódultak, egyszer Hajdu Lili blokkolt, utána Milibák védett. A harmad végén ismét emberelőnyben támadhatott a csapat, aztán Szabó Bonitának is le kellett ülnie.

A harmadik felvonás elején a mieink kivédekezték az áthúzódó büntetést, majd ismét magabiztos játékkal rukkoltak elő, sokszor beszorítva az ellenfelet. A dánok ritkán jutottak el a kapu elé, és akkor is alig jutottak lövéshez. A magyar csapatból Hiezl, Mozolai, Gergely Dalma és Fehér is közel járt az újabb gólhoz, de a távoli kísérletekben is volt veszély. Az 52. percben még kimaradt az újabb emberelőny, aztán a következőt már Weiler Krisztina gólra váltotta, bekotorva a korongot közelről. A Chlepkó Zsófiával szembeni durva szabálytalanság miatt Ranum végleges büntetést kapott, majd egy másik dánt is kiküldtek, így a hajrát öt a három ellen támadták végig a mieink, és Báhiczki-Tóth újabb góllal büntetett. A vége 4-0 lett, megvan tehát az első győzelem Egnában. Szerdán délután az osztrákok ellen következik a folytatás.