Női U18: jókor jött figyelmeztetés

2023.12.20. 09:00 |

Lejátszotta az utolsó felkészülési tornát a női ifjúsági válogatott a januári vb előtt. A szereplést Bedő Botond szövetségi edző foglalta össze.

A magyar női ifjúsági válogatott Hodonínban szerepelt a múlt héten. A házigazda csehektől 4-1-re kaptak ki a mieink, majd 2-0-ra verték a szlovákokat, és szétlövés után 3-2-re a lengyeleket.

„A csehek ellen nem működött megfelelően a gépezet. Nem játszottunk rosszul, de többet, meggyőzőbb teljesítményt vártunk. Aztán Szlovákia ellen jobban tudtunk érvényesülni, többet tudtunk megmutatni a megbeszéltekből, de a teljes képhez tartozik, hogy mindkét gólt emberelőnyben szereztük. A lengyelek elleni játékkal nem lehetünk elégedettek, sok volt a pontatlanság, csak annak örülhetünk, hogy kétszer is egyenlítettünk. Jobb, hogy most jöttek ki ezek a hibák, időben érkezett a pofon még a világbajnokság előtt. Tudom, hogy ennél sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek, és egy vb-n nem szabad, hogy ilyen nehéz helyzetbe hozzuk magunkat” – mondta Bedő Botond szövetségi edző.

A válogatott december 27-én kezdi meg a közvetlen világbajnoki felkészülést bővebb kerettel, és 29-én az osztrákok ellen játszik edzőmeccset a Tüskecsarnokban. A szűk keret január 2-án folytatja a munkát, majd 4-én utazik el az olaszországi Egnába.

A keret

Kapusok: Milibák Helga (BJA), Takács Noémi Zoé (MAC Budapest)

Hátvédek: Chlepkó Zsófia (BJA), Faragó Luca (Ajkai Óriások), Hajdu Lili (BJA), Haraszt Lorina (IOGJA), Koncz Boglárka (HKB), Kornyilov Anna (BJA), Szabó Bonita (Dornbirn, osztrák)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Bátyi Boróka (Angels), Fehér Nikolett (HKB), Gergely Dalma (BJA), Hiezl Réka Effi (Vasas), Horváth Maja (BJA), Imets Mercédesz (BJA), Kárpáti Karina (MAC Budapest), Mozolai Berta (Stansted, kanadai), Pásztor Flóra (BJA), Polónyi Petra (OHA, kanadai), Simon Bíborka (MAC Budapest), Torontáli Anna (BJA), Weiler Krisztina (MAC Budapest)