Női U18: győzelem a házigazda ellen

2018.01.11. 22:56 |
Szoros mérkőzésen diadalmaskodott az U18-as női válogatott a házigazda olaszok ellen a divízió I/A csoportos világbajnokságon. Két vereség után tehát sikerült az első győzelem!

Az első harmad statikus játékot hozott, 6-6 kapura lövés mellett az olaszoknak sikerült egy gólt szerezni a harmad végén, emberelőnyből, a 20. percben.

A második játékrész vége felé az olaszok növelték előnyüket, majd egy bulit követően Mayer Fruzsina bombájába Szamosfalvi Petra ért bele, így megtörte a magyarok gólcsendjét. A második harmad végén így az olaszok 2-1-re vezettel a magyarok ellen.

A harmadik periódusban nagy elánnal érkeztek a lányok a pályára, 16 másodperccel a kezdő korongbedobás után Szamosfalvi egalizálta az eredményt.

Egy olasz kiállítást követően az 53. percben Horváth Imola átadásából Kreisz Emma volt eredményes, ezzel beállítva a 3-2-es végeredményt. Az utolsó percben Mayer Fruzsina még egy 2 perces kisbüntetést kapott, az olaszok kapuslehozatallal próbálkoztak, de az eredményen már nem tudtak változtatni.

Kis András, vezetőedző nyilatkozata:

A mérkőzést nagyon motiváltan kezdtük, úgy, ahogy az ellenfél is. Kicsit  talán túl akarták a lányok, ezért nem jöttek úgy a dolgok ahogy szerették volna. Az ellenfél az első harmad végén emberelőnyből vezetést szerzett, így hátrányba vonultunk az öltözőbe. A második harmad is kiegyenlített volt végig. Mindkét csapat nagyon akart. Az Olaszoknak sikerült még egy gólt szerezni, de szerencsére arra 2 perc múlva válaszoltunk a harmad vége előtt. Ez nagy lökést adott a lányoknak, ráadásul az Olaszok legjobbját 10 perc személyi büntetéssel súlytották.
Tudtuk, hogy meg kell nyomnunk az elejét. A lányok meg is tettek mindent az utolsó energiákat mozgósítva sikerült megfordítani a mérkőzést és ezt meg is tartottuk a végéig.
Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy vissza hozták a mérkőzést. Nagyot dolgoztak.
Egy lépcsőt léptünk, de még van kettő és mindkettőre nehéz lesz fellépni. Most a holnapi lépcső leküzdésére koncentrálunk már.

Pénteken 17 órától Ausztria ellen lépnek pályára a lányok.