Női U18: előre a meghatározott úton

2023.10.23. 10:00 |

Kétnapos összetartással folytatta a munkát a női ifjúsági csapat.

Kedden és szerdán a Tüskecsarnokban közel 40 játékossal folytatta a felkészülést a női U18-as válogatott stábja.

„Októberben nincs összetartása az U16-os csapatnak, ezért onnan is több embert be tudtunk hívni a korosztályos edzők javaslatai alapján. Ezúttal bővebb kerettel dolgoztunk, két csoportra osztottuk a játékosokat délelőtt, délután pedig együtt voltunk a jégen. Délelőtt a taktikai részletekkel, azok alapjaival foglalkoztunk, kettő az egy, három a kettő elleni helyzeteket vettünk, aztán délután megnéztük, hogy a tanultakat hogyan tudják az öt az öt elleni játékba átültetni és kamatoztatni. Egyre többször viszontláttuk a kért elemeket, vagyis hatékonyan dolgoztak a játékosokat, valóban sokat tanultak. Megyünk előre azon az úton, amit meghatároztunk a januári vb-ig” – mondta a szövetségi edző.

Bedő Botond összességében elégedett tehát a látottakkal, és arra számít, hogy nagy lesz a verseny a vb-csapatba kerülésért. A női ifjúsági együttes novemberben Vaujanyba utazik, ahol a házigazda franciák mellett az olasz és a szlovák együttes lesz az ellenfél.

A keret:

Kapusok: Csapó Dominika (IOGJA), Csordás Csenge (KASI), Milibák Helga (BJA), Takács Zoé (MAC Budapest)

Hátvédek: Chlepkó Zsófia (BJA), Faragó Luca (Ajkai Óriások), Hajdu Lili (BJA), Haraszt Lorina (FEHA19), Károly Lili (HKB), Koncz Boglárka (HKB), Kornyilov Anna (BJA), Schneider Kata (Szigeti Bikák), Tőkési Júlia (Dunaújváros), Vajda Virág (HKB), Vass Szonja (BJA)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Bán Zsuzsanna (HKB), Bátyi Boróka (Angels), Bereczki Blanka (BJA), Bereczki Dóra (DEAC), Gergely Dalma (BJA), Hiezl Réka Effi (Vasas), Horváth Maja (BJA), Imets Mercédesz (BJA), Kárpáti Karina (MAC Budapest), Kosztya Laura (FTC), Pásztor Flóra (BJA), Rozsnaky Lara (MAC Budapest), Sághy Lara (Kárpáti Farkasok), Szalai Szonja (BJA), Szűcs Daniella (KSI), Torontáli Anna (BJA), Tóth Hanga (HKB), Varga Lotti (HKB), Weiler Krisztina (MAC Budapest), Zsobrák Hanna (Rampage)

A stáb

Bedő Botond Szövetségi edző