Magyarország megrendezheti a női U18-as vb-t

2021.06.05. 14:35 |

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség rigai kongresszusán döntöttek a következő szezon világversenyeinek helyszíneiről.

Jövő év januárjában Győrben rendezik a női U18-as Divízió I/A világbajnokságot. A tornát a tervek szerint 2021-ben tartották volna, ám a járvány miatt el kell halasztani azt. Az IIHF kétnapos kongresszusán megerősítették: az új időpontban is Magyarország a házigazda. A magyar együttes ellenfele Szlovákia, Japán, Franciaország, Olaszország és Norvégia lesz.

Az IIHF kongresszusán a többi világbajnokság rendezőjét is véglegesítették. A már kétszer elhalasztott férfi felnőtt Divízió I/A vb 2022. május 2–8. között lesz Ljubljanában, Szlovénia mellett a francia, az osztrák, a koreai és a romániai együttes vár a mieinkre.

A junior és ifjúsági világbajnokságok dátumainak és rendezőinek listáját még nem töltötték fel, ám az elhalasztott események helyszínei ugyanazok maradnak, amelyek eredetileg lettek volna. A férfi U20-as csapat Divízió I/A vb-jének így Dánia adhat otthont 2021 decemberében. A másfél éve feljutott magyar csapat a kazah, a belorusz, a lett, a norvég és a dán válogatottal találkozik. Az U18-asok Divízió I/B vb-je is marad Olaszországban, a magyar fiatalok az ukrán, az osztrák, a szlovén, a lengyel és az olasz csapattal játszanak.

Az már korábban eldőlt, hogy a tavasszal az utolsó pillanatban elhalasztott női A csoportos vb Calgaryban lesz augusztus 20-31. között. Az viszont újdonság, hogy a korábbi tervekkel ellentétben elképzelhető: 2022-ben is összecsapnak az elit csapatai. Korábban úgy volt, hogy a téli olimpia miatt ilyen esemény nem lesz, ám az IIHF most tervezi a jövő évi vb-t, amelyről szeptemberben szavaznak. Calgaryban tehát nem esik most ki senki, viszont amennyiben a nemzetközi szövetség igent mondana az elképzelésre, a magyar válogatottnak jövőre ismét meg kellene védenie A csoportos pozícióját. Ennek esetleges helyszíne még nem ismeretes.

Az A csoportos férfi vb-t Helsinkiben és Tamperében rendezik meg 2022 májusában.

(Fotó: MTI)