Női keret a budapesti tornára

2023.12.04. 12:00 |

A magyar csapat 25 játékossal készül.

Pat Cortina szövetségi kapitány és stábja kijelölte keretét a budapesti négycsapatos tornára. A mostani névsorban nincs újonc, összesen 21-en voltak ott a tavaszi A csoportos világbajnokságon.

A csapat december 11-én, hétfőn délután kezdi meg a közös munkát a Vasas Jégcentrumban. Három nap alatt öt jeges edzés vár a keretre. A torna december 14-én indul. Az ellenfelek közül a japánok az elitben szerepelnek, a franciák a mieinkkel együtt a divízió 1/A-ra készülnek, a szlovákok pedig egy osztállyal lejjebb játszanak.

A keret:

Kapusok: Németh Anikó (Björklöven, svéd), Révész Zsuzsanna (MAC Budapest)

Hátvédek: Baker Taylor (New York, amerikai), Balog Gréta (MAC Budapest), Faggyas Lilla (BJA), Gengeliczky Dorottya (Trine, amerikai), Kiss-Simon Franciska (HKB), Márton Adél (OHA, kanadai), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (SDE, svéd)

Csatárok: Dabasi Réka (HKB), Garát-Gasparics Fanni (Ottawa, kanadai), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Jókai-Szilágyi Kinga (Skelleftea, svéd), Kreisz Emma (Minnesota, amerikai), Márton Luca (OHA, kanadai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Pázmándi Zsófia (Plattsburgh, amerikai), Seregély Míra (Maine, amerikai), Strobl Lara (HKB), Szamosfalvi Petra (HKB), Williams Hayley (HKB)

A stáb

December 15. 20.00 Franciaország–Szlovákia

December 16. 16.30 Franciaország–Magyarország
December 16. 20.00 Japán–Szlovákia

Jegyek már kaphatóak az Eventim oldalán.