Nincs már hibátlan csapat!

2018.04.25. 14:36 |
Az olasz válogatott magabiztos játékkal és kiváló védekezéssel, 3-0-ára győzte le a két győzelemmel nyitó Kazahsztánt.

Olaszország – Kazahsztán 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

I.harmad

Az első komolyabb lehetőségre a negyedik percig kellett várni, de Giulio Scandella lövését védte Henrik Karlsson. A hatodik percben aztán vezetést szerzett a kék mezben jégre lépő Olaszország. Sean McMonagle lövését még hárította a kazah kapus, a középre kipattanó korongra azonban Peter Hochkofler ért oda először, aki nem hibázott (1-0). Három perccel később ismét gólnak örülhettek az olaszok: Marco Insam tette a korongot az alapvonal mögül a kapu előterébe, Diego Kostner pedig egy csel után lőtt a kazah hálóba (2-0). A 11. percben emberelőnybe került Kazahsztán, de lövőhelyzetig sem jutottak. A harmad további részében is inkább az olaszok akarata érvényesült. Az utolsó két percet emberelőnyben játszhatták végig, de az eredmény változatlan maradt. A játékrész végére a kapura lövési mutató 16-6-ot mutatott a kék mezesek javára.

II.harmad

A második húszpercben már támadóbb szellemben játszó kazah válogatott volt a jégen, de igazán komoly gólhelyzetig csak egyszer jutottak el az első öt percben. Sőt, az ötödik percben az első veszélyesebb olasz támadás után már 3-0 állt az eredményjelzőn: McMonagle kék vonalról leadott lövése pattant meg egy kazah hátvéd lábán és vágódott védhetetlenül Karlsson kapujába. A 9. percben emberelőnybe került Olaszország, de ezzel nem tudtak mit kezdeni. Épp csak kiegészült Kazahsztán, ismét emberhátrányba kerültek: Starchenkót küldték ki bottal lökésért. Ebben a két percben már jóval veszélyesebbek voltak az olaszok, de Armin Hofer csak kapuvasig jutott. A harmad második fele inkább a kazahoké volt. A 16. percben emberelőnybe is kerültek Luca Zanatta kiállítását követően, de továbbra sem sikerült feltörni az ellenfél védekezését. A fehér mezesek azonos létszámban már jóval veszélyesebbek voltak: Andreas Bernardnak rövid időn belül háromszor is dolga akadt, de továbbra is hibátlan maradt.

III.harmad

A záró játékrész elején Starchenkót küldték ki ismét két percre a bírók, de a kazahok kivédekezték ezt az időszakot. Ezután sokáig nem volt komoly gólhelyzet egészen a 7. percig, amikor is Scandella ugorhatott ki a kazah kék vonalról, de fonákkal kapura emelt korongját hárította Karlsson. Alig egy perccel később egy veszélytelennek tűnő olasz lövést tett nagyon rossz helyre a kazah kapus, de a védők tisztázni tudtak. A 10. percben Jan Pavlu előbb távolról vette célba Karlsson kapuját, majd az ebből kibontakozó ellentámadást akadályozta meg szabálytalanul, így mehetett a büntetőpadra. A szépítés viszont még mindig váratott magára. Nem sokkal később ismét öt a négy ellen támadhatott a kazah válogatott: Hochkoflert küldték ki gáncsolásért, az olaszok azonban továbbra is állták a sarat. A kazah emberelőnyök sorának ekkor még nem volt vége: a 15. percben Zanatta mehetett kényszerpihenőre. Azonban a hét és fél perc alatt hat percet emberhátrányban játszó olaszokon továbbra sem találtak fogást. Yegor Petrukhov kiállítása két és fél perccel a mérkőzés vége előtt pedig bebiztosította az olasz győzelmet.

Andreas Bernard, az olasz válogatott kapusa: "A meccs eleje volt a kulcs. Keményebben léptünk fel a kazahok ellen, mint azt ők gondolták, komoly nyomást tudtunk rájuk gyakorolni. Kétszer be is találtunk, ami nagyban megkönnyítette a helyzetünket a mérkőzés további részére. Végig remekül védekeztünk, az emberhátrányos védekezésünkkel kifejezetten elégedettek lehetünk. Jó helyzetben vagyunk, hogy egy ilyen kemény mérkőzés előtt és után is pihenhetünk egy napot, de a torna hátralevő részében is ugyanilyen élesnek kell maradnunk, mint ma voltunk."

Clayton Beddoes, az olasz válogatott szövetségi kapitánya: "A koncentrációnk volt a legfontosabb ma. A srácok remekül tették a dolgukat anélkül, hogy komolyabban bele kellett volna nyúlnia az edzői stábnak a meccsbe. A kazah válogatott egy nagyon jó és nagyon jól felkészített együttes, viszont csapatként ma jobban működtünk."

Galym Mambetaliev, a kazah válogatott szövetségi kapitánya: "Keveset tudtunk pihenni, nem voltunk elég koncentráltak, amit a két gyorsan bekapott gól bizonyított is. Holnap szünnapunk van, így regenerálódhatunk, hogy aztán pénteken ismét úgy játsszunk, ahogyan tudunk."