Nemec-duplával nyert a Fradi Debrecenben

2024.03.12. 21:19 |

Az alapszakaszelső a két hazai mérkőzést követően a DEAC otthoában is nyerni tudott, szerdán akár tovább is juthat.

A házigazda DEAC-nál visszatért két top csatár: Szmirnov az első-, Vasziljev a második sorba került, Révész Levente helyére Domán Péter került a negyedik egységbe. A vendégeknél újból ott volt a keretben Turbucz Martin, így Bán Károly ismét védőnek csúszott vissza, Haranghy Bencét hetedik bekknek írták be. A hazai kapuban a rájátszás során először Szeles Martin kezdett, míg a Fradi ketrece előtt a sérült Arany hiányában ismét Nagy Kristóf állt. Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, ám a 9. percben egy debreceni védelmi hibát Yanick Turcotte használt ki, az alapszakasz során 2+6 pontot összekaparó kanadai nehézfiú első rájátszás gólját szerezte az Erste Ligában. A folytatásban kimaradt egy hazai emberelőny, egygólos vendég vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

A 25. percben megduplázta vezetését az FTC, egy kékvonalas lövésbe mintha Boros tette volna bele az ütőjét a kapu előtti forgalomban, a gólt végül LaPorte-nak írták be, a légiós csatár a vasárnapi duplázását követően ismét bevette a DEAC kapuját. Hat perccel később második emberelőnyéből már közelebb zárkózott a DEAC: egy szép korongjáratást követően Novotny lőtt kapásból, 1-2. A folytatásban a Fradi is megpróbálkozhatott speciális játékával, ám maradt az állás. Mihalik András hatalmas helyzetében benne volt az egyenlítés, a fiatal csatár a félig üres kapu mellé húzta a korongot.

A harmadik felvonás kezdetén a debreceniekhez hasonlóan az FTC is élt második emberelőnyével: Hrabal lendítette lövésre ütőjét a kéken, a cseh az utolsó pillanatban inkább a kapu elé löbbölte a korongot, az érkező Nemec lekezelte a játékszert majd Szeles mellett betette a harmadik vendég találatot, 1-3. Németh Attila kisbüntetése során nem tudott közelebb zárkózni a Vaszjunyin-alakulat, majd Turcotte két perce is rosszul sült el DEAC szempontból: Brady és Nemec ugrott ki miközben egy hazai védő sem volt a láthatáron, az aranymezes önzetlen visszakészítéséből az utóbbi duplázott, 1-4.

Az FTC majd’ végig vezetve magabiztos 4-1-es győzelmet aratott a harmadik mérkőzésen, így összesítésben már 3-0-

DEAC-FTC-Telekom 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)

Vaszjunyin Artyom vezetőedző, DEAC:

„Megint adtunk két ajándékgólt az ellenfélnek. Az első gól a szokásos volt: a semmiből meglövetjük az ellenfelet. Igazából a munka megvan, nagyon keményen dolgozunk. Masszív ez a Ferencváros, nagyon nehezen tudjuk feltörni őket. Illetve, ha helyzetig jutunk, azok se mennek be. Nehéz dolgunk van. Ma jó, hogy kőkeményen dolgoztunk 60 percig, a rossz az, hogy azt az egy-két hibát nem bírjuk el egy ilyen ellenfél ellen.

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC:

„2-0-val jöttünk ide, és tisztában voltunk vele, hogy a Debrecennek ez egy olyan alkalom, amit mindenféleképpen meg kell ragadjon, hogy ne legyen olyan különbség, amit szinte lehetetlen ledolgozni. Ez érződött is rajtuk, nagyon jól jöttek ki az első harmadra, sokkal többet is lőttek kapura. Mi nem azt a játékot mutattuk, amit szerettünk volna, nem voltunk elég agresszívak, nem voltunk elég akaratosak, nem playoff-hokit játszottunk. Szerencsére a második harmadban ez végül megérkezett nálunk. Az első harmadban ugye 1-0-ra vezettünk, de ez nem tükrözte a mérkőzés képét, simán lehetett volna döntetlen vagy akár debreceni vezetés. Szerencsére a második két harmadban olyan játékot mutattunk, amivel megadtuk az alaphangját annak, hogy meg tudjuk nyerni ezt a mérkőzést. Örülünk, hogy tudtunk váltani meccs közben és az a 40 perc jól mutatott nagyon.”