Nem játszik a férfiválogatott februárban

2022.01.25. 16:00 |

A koronavírus-járvány miatt a magyar férfiválogatott lemondta februári programját.

A koronavírus omikron változatának terjedése miatt sok európai szövetség döntött úgy, hogy februárban nem hívja össze férfi nemzeti csapatát. Ennek biztonsági okai vannak, és ez számos országban lehetővé teszi a hazai bajnokságok számára, hogy átütemezve megtartsák azokat a mérkőzéseket, amelyeket a járvány miatt eddig halasztani kellett.

Szlovénia lemondta a február elejére, Bledbe tervezett két találkozót a magyar csapat ellen. Olaszország, Norvégia, Ausztria és Franciaország sem hívja össze a játékosait a következő válogatott szünetre.

A magyar szövetség minden erőfeszítést megtett annak érdekében, hogy februárra ellenfelet találjon. Mivel az olimpiai játékokat is ekkor tartják, világossá vált, hogy nagyon kevés ország lehet ellenfél. Emiatt, minden körülményt mérlegelve az a döntés született, hogy a magyar válogatott nem játszik februárban.

Sean Simpson szövetségi kapitány: „Kár, hogy ez a helyzet nem teszi lehetővé, hogy februárban lejátsszuk a tervezett meccseinket. Előre nézünk, és nagyon motiváltan várjuk a májusi szlovéniai világbajnokságot. Most véglegesítünk egy nagyon érdekes és izgalmas  menetrendet a torna előttre. Remélem, hogy ez a helyzet javulni fog és lehetővé teszi majd számunkra, hogy teljesítsük ezeket a terveket.”