Nem áll le a női válogatott

2020.03.11. 09:44 |
Az A csoportos világbajnokság elmaradása ellenére folytatják az edzéseket a játékosok, az egyéni képességfejlesztésen lesz a hangsúly a következő másfél hétben.

A nemzetközi szövetség múlt szombaton este döntött arról, hogy idén nem tartja meg az A csoportos női világbajnokságot Kanadában a koronavírus-járvány terjedésének veszélye miatt. A magyar csapat vasárnap délelőtt így edzett még egyszer, és az a döntés született, hogy a továbbiakban is folytatódnak a tréningek.

„Természetesen nagy veszteség a vb elhalasztása, amit a játékosok nehezen éltek meg, de most ebből a helyzetből kell kihozni azt, hogy jövőre még jobb legyen a csapat. Olyan programot állítunk össze, ami a fejlődést segíti elő, és azt, hogy júliusban még jobb állapotban tudják elkezdeni az új idényt a lányok” – mondta Vas Márton, a szövetség general managere, aki a női válogatott stábjával egyeztetett a folytatásról.

A keret tagjai ezen a héten szerdától péntekig, majd jövő héten minden hétköznap délután edzenek a Tüskecsarnokban. Ezeken a foglalkozásokon egyes játékelemek gyakorlása és az egyéni képesség fejlesztése lesz a középpontban. A keret április elején és végén is találkozik négy-négy napra, ekkor a szárazedzések zajlanak, majd májusban és júniusban is rendelkezésre áll egy-egy hét az erőnlét fejlesztésére.

„Rövidebb lett a szezon, és nagyon hosszú lenne a pihenő, ha most leállnánk. Ezért szeretnénk kihasználni a rendelkezésre álló időt és a jeget arra, hogy olyan dolgokat végezzünk el, amelyekre a szezon közben kevesebb a lehetőség, és ami a játékosoknak hasznára válik – mondta Marton Tibor, a válogatott edzője. – A képességfejlesztés mellett olyan apró játékelemekről van szó, amelyek javítása mindig hasznos, míg szárazon lehet végezni egy alapozást, és be lehet tanítani olyan feladatokat, amiket a lányok egyénileg is el tudnak végezni a nyáron. Azt, hogy elmarad a vb, nem tudjuk befolyásolni, de azt, hogy jövőre jobbak legyünk, azt igen. Most ezen fogunk dolgozni.”

Kiss-Simon Franciska csapatkapitány szerint most van egy év arra, hogy a bentmaradás biztos legyen.

„Még mindig rossz érzés, hogy elhalasztották az idei vb-t, hiszen tavaly óta erre edzettünk, de megpróbáljuk úgy felfogni, hogy ez egy plusz lehetőség, hogy még jobban felkészüljünk jövőre. A következő másfél hét edzései hasznosak lesznek. Ebben a szezonban előfordult, hogy az idő rövidsége miatt csak a tornák helyszínén edzettünk egyet és már kezdődtek is a meccsek. Most arra tökéletes ez az idő, hogy a technikai, taktikai elemeket gyakoroljuk” – mondta a hátvéd.

A következő idény programjáról egyelőre annyit tudni, hogy júliusban Finnországban indul, és az A csoportos vb mellett egy másik fontos feladat is vár a csapatra, a februári olimpiai selejtező. Az ellenfelek és a helyszín hamarosan ismertté válik.