Négymeccses forduló a Magyar Kupa selejtezőjében

2016.11.09. 22:40 |
Szoros meccsen győzte le az UTE a KMH-t, az FTC Fehérvárt, Debrecen egészen büntetőkig ment, hogy egy ponttal többet szerezzen, mint a MAC. A DVTK négygólos különbséggel múlta felül a DAB-ot Miskolcon.

UTE – KMH 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)

Megszerezte első MK-selejtezős győzelmét az UTE, a lila-fehérek a Hokiklub Budapest ellen nyertek. Virág Tamás mindegyik hazai gólból kivette a részét. A 25 éves csatár az első harmad végén emberelőnyös gólt lőtt, majd a 25. percben kétgólosra növelte az újpesti előnyt. A meccs közepén Schellin szépített, majd a 33. percben Virág passzából Huba beállította a 3-1-es végeredményt. A szlovák harmadosztályban játszó vendégcsapat kiválóan helyt állt.

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 6-2 (2-1, 3-0, 1-1)

Papírforma győzelmet arattak a DVTK Jegesmedvék a tartalékosan jégre lépő DAB ellen. A mérkőzés közepes iramban indult, a 3. percben Ritó lövése a kapuvason csattant. A hazai csapat dominált a tartalékos, mindössze három sorral kiálló DAB ellen, ennek ellenére Koitmaa kevés védenivalóval nézett szembe. A vendégek ritkán jutottak el Kiss Bence kapujáig, és a gólveszély is hiányzott a játékukból. A 15. percben megszerezték az előnyt a Jegesmedvék, Galanisz lőtte ki a jobb sarkot (1-0). Bő másfél perccel a harmad vége előtt megduplázta a vezetést a hazai csapat. Emberelőnyben a kapuvasnál álló Cianfrini elé került a korong, amelyet egy lépésről pöckölt az üres kapuba (2-0). Nem telt el egy perc, máris szépítettek az Acélbikák, miután késleltetett emberelőnyben Kaszkov talált be a támadó harmad közepéről (2-1).

A második harmad 4. percében Magosi lépett ki, egy védő gyötörte ugyan, de így is bevette Koitmaa kapuját (3-1). Pontosan a harmad felénél kapust cserélt Lee Gilbert, Lajcs érkezett. Mindössze 48 másodperc múlva őt is felavatták a Jegesmedvék, miután Magosi közelről köténytgólt lőtt neki (4-1). A 34. percben jött a következő miskolci gól Sági révén (5-1). A harmadik játékrész elején kevés izgalmas fejleményt jegyezhettünk fel, majd a 46. percben szépítettek a vendégek. Ismét Kaszkov villant, és közelről vette be a hazai kaput (5-2). A harmad közepén a Jegesmedvék több, mint egy percig először 4 a 3 ellen, majd 50 másodpercig kettős előnyben játszhattak, de egyik lehetőséggel sem tudtak élni. Négy perccel a vége előtt Tóth a kapu mögül passzolt az érkező Cianfrinihez, aki kapásból vágta a pakkot a hálóba, ezzel beállítota a 6-2-es végeredményt.

Doug Bradley (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): “Kicsit lassan kezdtük a mérkőzést, minden bizonnyal a hosszabb szünet miatt. A második harmadtól kezdve már felpörögtünk, és ez már gólokban is jelentkezett. Örülök a győzelemnek.”

Lee Gilbert (vezetőedző, DAB): “Három sorral érkeztünk, a fiatal játékosaink így több jégidőt kaptak, tapasztalatokat szerezhettek. A Miskolc jó csapat, ezt ma is bizonyította, mi pedig a rövid padunk ellenére helyt álltunk. Most már készülünk a hétvégi MOL Liga-mérkőzésekre.”

MAC Budapest – Debreceni HK 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Kiváló kapusteljesítményeket láthattak a nézők a Tüskecsarokban. A MAC kapujában Arany Gergely 26, a Debrecennél Gyenes Dávid 22 védést mutatott be a 60 perces rendes játékidő és az 5 perces hosszabbítás során. A büntetők harmadik körében megszületett a meccs első és egyben utolsó gólja, Alekszej Koszourov győztes rávezetésével 1-0-ra győzött a DHK. A debreceniek jól állnak a Magyar Kupában, mivel a harmadik mérkőzésüket is megnyerték, így egyedül veretlenek.

Ferencvárosi TC – Fehérvár AV19 5-4 (1-1, 3-2, 1-1)

Nyeretlen maradt a Fehérvár. Az Alba Volán hiába jött vissza kétgólos hátrányból is a Ferencváros ellen, az egyenlítésnél tovább sosem jutott. A találkozón hazai részről Rafaj Attila, a vendégektől Kyle Just duplázott. A győztes gólt Jereme Tendler lőtte a 49. percben, így az FTC 5-4-re győzött.

Gólösszefoglaló:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LXdsOQrx1eI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>