Nagy küzdelemben vereség a főpróbán

2021.08.19. 07:40 |

Háromgólos hátrányból állt fel a magyar női válogatott Japán ellen, végül 4-2-re kikapott az A csoportos vb előtti utolsó felkészülési meccsen Calgaryban.

Nagyüzem volt a Winsport Arenában szerdán, két pályán is zajlottak a mérkőzések egész nap, az utolsók az A csoportos női világbajnokság rajtja előtt. A magyar válogatott a világranglistán hatodik japán csapattal találkozott. A mieink 24-es keretéből Szabó Fruzsina kapus és Pártos Réka hátvéd maradt ki. A szakmai stáb a mérkőzés előtt köszöntötte a századik válogatottságát ünneplő Kiss Andreát és Rónai Alexandrát.

Az ázsiai együttes kezdett aktívabban és agresszívabban, Szamosfalvi Petrát nem kímélte az ellenfél rögtön a meccs elején. Németh Anikónak sok dolga akadt, és bő két perc után Ukita távoli lövése utat talált a kapujába. Aztán belelendült a meccsbe a magyar együttes is, felvette a ritmust és egyre többször jutott el a rivális kapujához. A 6. percben emberelőnyben játszhattak a mieink, és Seregély Mírának volt is egy veszélyes helyzete, de nem sikerült egyenlítenie. Gasparics Fanni és újra Seregély, majd Odnoga Lotti is tesztelte Fudzsimotót. Aztán a japánok egy gyorsan végigvitt akciót gólra váltottak a 14. percben, Oszava volt eredményes.

Szamosfalvi nem ment ki a második harmadra. Odnoga közeli lehetősége jelezte, hogy a magyar csapat bátrabban kezdte ezt a periódust. Aztán Németh Anikó több nagy védést is bemutatott, ám Ukita pontos lövésével 3-0-ra elhúztak a japánok. Röviddel később emberelőnybe került a magyar csapat, szépen járt a korong, és Jókai-Szilágyi Kinga közelről szépített is – a csatár csütörtökön tölti be 24. évét, a gól után mondták is neki a társak, hogy Magyarországon már születésnapja van. A meccs felénél Tóth Zsófia állt be a kapuba, és nagy védéseket kellett bemutatnia, de a blokkok is segítették a dolgát. A következő magyar emberfórt is sikerült értékesíteni: Knee Sarah átadása után Seregély lőtt hatalmas gólt a rövid felsőbe. Az egyenlítés is közel volt, Gasparics kapott remek indítást, de szorongatott helyzetben nem tudta elhúzni a kapus mellett. A japánok a harmad végén újra betaláltak, Siga célzott pontosan.

Az utolsó harmadban főleg a magyar kapu előtt zajlott a játék, de Tóth remekül védett, odaért minden lövésre. A magyar csapat három emberhátrányt is kivédekezett. A támadásokra ekkor kevesebb energia jutott, egy megindulás után Gasparics lövése okozott veszélyt.

A lövési arány 50:25 volt a japánok javára.

A magyar csapat csütörtökön délután újabb edzéssel készül az A csoportos vb-re, a debütálásra szombatig kell várni, akkor a német csapat lesz ellenfél.

Lisa Haley szövetségi kapitány: "Elégedett vagyok azzal, ahogy egy A csoportos rivális ellen játszottunk. Azt mondtam a lányoknak az öltözőben, hogy csak jobbak leszünk meccsről meccsre ezzel a tapasztalattal felvértezve. Ha a japán válogatott több gólt tudna szerezni, a vb első csapata között szerepelhetne. Tudom, hogy ez még csak felkészülési találkozó volt, de tetszett, ahogy játszottunk, optimista vagyok, láttam sok pozitív jelet. Ha öt az öt ellen tudunk gólokat szerezni, remélhetőleg meglesznek a védések is és mindenki egészséges marad, akkor minden esélyünk meglesz a célunk elérésére."