Nagy küzdelem után Szlovénia büntetőkkel nyert

2023.02.11. 17:04 |

A magyar férfiválogatott izgalmas mérkőzést játszott a szintén A csoport Szlovénia ellen a bolzanói torna utolsó napján. Az ellenfél végül szétlövésben nyert.

Magyarország kapuját ezúttal Bálizs védte, az olaszok elleni mérkőzéshez képest kimaradt Stipsicz, Erdély, Hári, Galló, Kiss, Garát, Ambrus, Horváth és Mihály is. Helyüket Pozsgai, Fejes, Szirányi, Bartalis, Sofron, Schlekmann, Nagy Gergő, Terbócs és Kulmala vették át.  Sárpátki Tamás az 50. jubileumi mérkőzését ünnepelhette a válogatott színeiben.

Agilisan kezdtük a mérkőzést, az első tetszetősebb lehetőséget Vértes alakította ki: a kiválóan húzta át magát őrzőjén, de a befejezésbe hiba csúszott. A harmad derekán Terbócs kapott kisbüntetést, Pancéék szépen tették-vették a pakkot, azonban Szirányi vezérletél sikeresen kivédekeztük a hátrányt. A 11. percben a magyarok támadhattak emberfórban, Páterka szúrta kapura a korongot, a kipattanót nem sikerült belőni. A harmad végére szlovén dominancia érvényesült, Magovac sistergős bombája tévesztett pár centit, a játékrész zárása előtt nem sokkal viszont Bartalis centerezését Sofron kis híján gólra váltotta.

A fordulást követően felpörögtek az események, előbb Sárpátki járt túl majdnem Gracnar eszén, majd Kóger húzott be kiválóan a jobbszélről, s lőtt kapuvasat. A 30. percben Sárpátki iramodott meg, majd tüzelt kétszer, Gracnar a helyén volt. A folytatásban emberelőnybe kerültünk, de egy korongvesztést követően Sodja lódult meg, s vezette rá Bálizsra a korongot, a szlovén támadót szabálytalanság árán tudtuk csak megállítani, így büntetőlövés következhetett, amit a kapus e remek spárgázó mozdulattal hárított. Sofron állt legközelebb a gólhoz, de vállon találta a kapust. Pár momentummal később Terbócs középre tett korongjába Kulmala szúrt bele életveszélyesen, a gól elmaradt.

Az utolsó felvonás rosszul kezdődött válogatottunk szempontjából, ugyanis a 46. percben Gomboc fülelt le egy átadást a magyar harmadon belül, majd Mahkovechez tálalt, akinek közelről leadott lövését először Bálizs földöntúli bravúrral védte, a kipattanóra azonban remek ütemben érkezett a klagenfurtiak támadója, megszerezvén ezzel a vezetést csapatának (0-1). Szerencsére a magyar válasz sem váratott magára sokáig: az 51. percben emberfórba kerültünk, Sofron távolija először még a vason csattant, de a lecsorgó korong Vincze elé került, aki a gólvonalon túlra kotorta (1-1). A folytatásban életveszélyes jelenetek játszódtak le Bálizs kapuja előtt, amikor már kapusunk is verve volt, akkor Hadobás jelentett mentsvárat utolsó emberként. A rendes játékidő végén mi jártunk közelebb a döntő találathoz, de következhetett a túlóra.

A hosszabbítás nem hozott döntést, így jött a szétlövés, amit végül a szlovénok nyertek meg Pance találatával; a mieink közül senkinek sem sikerült értékesítenie a rávezetését, így szétlövésben alulmaradtunk.