Nagy harcban vereség a vb-nyitányon

2021.08.21. 23:00 |

A magyar női válogatott jó kezdés után 3-0-ra kikapott Németországtól első A csoportos világbajnoki meccsén Calgaryban.

Remekül kezdte az első A csoportos világbajnoki mérkőzését a magyar válogatott. Odnoga Lotti már az első percben távolról tesztelte a kapus, Harss reflexeit. Aztán Rónai Alexandra középre adása után Pintér Hanna került helyzetbe, majd a 4. percben fórba került a magyar csapat, és okot adott a bizakodásra, hogy Japán ellen mindkét gól emberelőnyben született. Ezúttal azonban nem sikerült betalálni, hiába próbálkoztak sokat és bátran a mieink: Odnoga kapásból tűzött rá egy kipattanót, aztán Dabasi próbálkozott közelről.

A németek első lehetősége egy korongvesztés után alakult ki, de Németh Anikó a helyén volt. A 11. percben Kreisz Emma próbálkozott jobbról, ám Harss védett. Aztán pont a 18 éves magyar csatár kapott büntetést, és emberelőnyben a németek többször is veszélyeztettek, de a kapusunk rendre a helyén volt. A 13. percben, már a kiállítás lejárta után viszont Tina Christof egyedül maradt, és lőtt Németh feje fölött a kapuba (0-1). A gól felhozta az ellenfelet, és Kreisz következő kiállítását négy másodperc után kihasználták a németek: az elveszített buli után egy távoli lövésbe a kapus előtt álló Christof tette bele az ütőjét, a felperdülő korongot pedig Németh nem tudta védeni (0-2).

Igyekezett felpörgetni játékát a magyar csapat, nagy tűzijátékot rendezett Harss kapuja előtt, de a szépítés nem jött össze. Aztán Németh bravúrjai kellettek, hogy ne változzon az állás. Az első harmad utolsó nagy helyzete Gasparics Fanni előtt adódott, de a szép csel után nem tudta becsapni a kapust.

A második felvonás elején a németek próbálkoztak többször, Németh Anikó nagyokat hárított, egy dupla védést is bemutatott. Aztán Gasparics villant, de Harss vállal védett. A 15 éves Metzler Regina is bátran lőtt. A 28. percben magyar emberelőny következett, de nagy helyzet nélkül, sőt, egy perc után Gasparicsnak is le kellett ülnie. A hátrányt sikerült kivédekezni, a németek sokat lőttek, de nem voltak pontosak. A 31. percben újra fórba kerültek a mieink, és ezúttal sikerült ziccerbe kerülni, ám Gasparics és Dabasi lehetőségét is védte a kapus. Odnoga távolról eresztett el nagy lövést, ám ez sem került a hálóba. A riválisnak is megvoltak a helyzetei, egyszer a kapuvasat találták el, majd Németh ért le jól a rövid sarokra. Az utolsó percben Reich kapott két percet, és szépen felálltak a mieink, de Odnoga bombáját blokkolták.

Az áthúzódó kiállításból nem alakult ki magyar helyzet. A mieink próbálkoztak, mentek előre egyenlő létszámnál is, de a németeknek is akadtak helyzeteik. Odnoga büntetését sikerült nagyobb lehetőség nélkül átvészelni. Jöttek a távoli löketek, Németh Bernadett, majd Knee Sarah is kísérletezett, ám Harss stabil volt.

Az 54. percben egy furcsa helyzet után született meg a harmadik gól: Rónai botja beakadt a palánkok összeillesztésébe – előtte az ellenfél egyik játékosával is történt ilyen -, a korong a németekhez került, és Zorn egy állítás után fonákkal a felső sarokba emelt (0-3). A hajrában még emberelőnyben próbált szépíteni a magyar csapat, záporoztak is a lövések, de Harss megőrizte kapuját.

A mieink vasárnap Csehországgal játszanak majd a vb-n.