Modo Kupa: harmadik hely és megannyi tapasztalat

2024.01.04. 09:41 |

A magyar U16-os válogatott ismét részt vett a nagy presztízsű svédországi tornán, amely a korosztály legfontosabb nemzetközi eseménye. A fiúk végül megnyerték a bronzmeccset, és hasznos, a fejlesztés szempontjából sikeres tornát és szezont zártak. Nagy tanulság, hogy fizikálisan felkészültebbé kell válni, már ebben a korosztályban is.

„A célunk az volt, hogy ezen a magas színvonalú, kihívásokkal teli tornával olyan környezetet teremtsük a játékosoknak, ami nem mindennapi, gondolok itt a napi két-három mérkőzésre és a kiváló csapatok elleni megméretésekre. Továbbá szerettük volna megmutatni, hogy ebben a korosztályban milyen szintet képvisel a magyar hoki” – mondta Péter Róbert vezetőedző az örnsköldsviki Modo Kupát értékelve.

A csapatból ezúttal is hiányoztak néhányan, volt, aki sérülés miatt nem tudott elutazni, de volt olyan játékos is, aki Calgrayba utazott fejlődése érdekében az U18-as válogatottal.

„A szezont úgy építettük fel, hogy a fejlesztéssel párhuzamosan megtaláljuk a korosztály legjobbjait a Modo Kupára. A kiválasztásnál figyelemben vettük, hogy az adott játékos tanítható és jól edzhető legyen. Alapkövetelmény volt a jó fizikai adottság, a kiváló munkamorál, a fizikális sokoldalúság, a jégen kívüli munka magas szintre helyezése, a kiemelkedő képességek – korcsolyázás, passzolás, lövés, ütőkezelés, testjáték – és a jó hokiérzék, a nyomás alatti döntéshozatal. Azon elvek alapján választottunk, hogy milyen a mentalitása az adott játékosnak, hogy képes legyen a saját feladatával, teljesítményével foglalkozni és arra fókuszáljon, amit irányíthat, befolyásolhat” – tette hozzá a vezetőedző.

Péter Róbert elmondta, hogy lépésről lépésre terveztek haladni a tornán, nem számolgattak, a játékosoknak pedig leszögezték, élvezzék a játékot és csak a saját teljesítményükkel foglalkozzanak, tegyenek meg mindent. Az összkép pozitív volt, minden nap tudott előrelépni a csapat.

A magyar válogatott négy nap alatt nyolc mérkőzést játszott, 2-2-3-1 elosztásban, a meccsek 2x20 percesek voltak, 5 perc szünettel a harmadok között.

Jöjjenek a rövid értékelések a találkozókról Péter Róberttől.

Modo–Magyarország U16 3-1

Az első nap első mérkőzését a házigazda ellen játszottuk. Nagyon jól kezdtünk, a vezetést is megszereztük, az első 15 percben abszolút mi domináltunk, aztán a harmad vége előtt kaptunk egy gólt, ami elég rosszkor jött. A második harmad elején az ellenfél betalált emberelőnyből, ebben a harmadban futottunk az eredmény után. Nem sikerült visszavenni az irányítást, és a 15. percben megkaptuk a harmadik gólt is. Összeségében nem játszottunk rosszul, a mérkőzés első felében kifejezetten domináltunk, aztán a bekapott gólok után nem tudtunk megújulni.

Golden Wings–Magyarország U16 1-4

Jól kezdtünk, végig a helyes úton játszottunk, jól dolgoztunk elől és hátul is.  Megnyertük a mérkőzést.

Klagenfurt–Magyarország U16 2-0

Jól álltunk bele a mérkőzésbe, több nagyobb helyzetet is kialakítottunk, sajnos ezen a meccsen nem tudtunk betalálni, pedig jól játszottunk. A végen üreskapus góllal alakult ki a 2-0 végeredmény.

Timra – Magyarország U16 1-4

A nap második mérkőzését a Timra ellen nagyon jól kezdtük, rögtön az első cserében sikerült betalálni, aztán két perc múlva újabb gólt szereztünk. A második harmad elején fél perc alatt két gólt lőttünk, ezzel sikerült megnyerni a mérkőzést egy nagyon jó ellenféllel szemben.

Boo Hockey–Magyarország U16 0-2

IF Björklöven–Magyarország U16 2-2

Timra–Magyarország U16 3-0

A harmadik napon mérkőzés várt ránk, a helyezések szempontjából nyitott volt minden, körbeveréssel a hét csapatból öt azonos pontszámmal állt. Az első meccsünket a kiváló védekezésünknek köszönhetően sikerült 2-0 ra megnyerni. A másodikon egy érzelmekkel teli, az ellenfél részéről szabálytalan és fizikális mérkőzésen játszottunk döntetlent. Ezzel a döntetlennel a csoport második helyén végeztünk. Az elődöntőket még aznap este lejátszottuk, ahol a csoport harmadik helyén végzett Timrával játszottunk, akit korábban sikerült legyőzni. A sorsolás nem nekünk kedvezett, de örültem a kihívásnak, csak nekünk volt három meccsünk a harmadik nap. Az első két mérkőzés sokat kivett belőlünk, mentünk becsülettel a Timra ellen, de nem volt meg az átütőerőnk, szinte végig szaladtunk az ellenfél után.

Klagenfurt–Magyarország U16 2-4

Az utolsó napon a bronzmérkőzést a Klagenfurt ellen játszottunk, mindenki motivált volt, s végül egy kiélezett mérkőzésen, odafigyelve a részletkere, a végletekig küzdve büntetőkkel sikerült megszerezni a harmadik helyet! Büszke vagyok a srácokra!

Kérdés, mi az, ami a stábnak leginkább tetszett ezen a tornán és mi az, ami nem stimmelt, vagy ami hátrányként mutatkozott meg.

„A minimum, hogy a címeres mezben mindenki keményen dolgozik és motivált. Nagyon tetszett, ahogy küzdöttek egymásért a srácok, végig pozitív volt az öltöző és a pad is, mindenki tette a dolgát a legjobb tudása szerint. A legnagyobb hiányérzetem abból fakad, hogy mennyire nem vagyunk felkészülve fizikálisan erre a szintre. Itt mindenki erősebb, gyorsabb és jobban bírja a terhelést. Sokszor mondtam már, hogy kiváló atlétává kell válni, ahhoz, hogy magas szinten tudjunk jégkorongozni. Nagyon fontos a hétköznapokban elvégzett következetes munka. A jégkorongban a sportolónak a fizikális részét a legegyszerűbb fejleszteni. Hozzáállás kérdése az egész, illetve fel kell fogni ennek a fontosságát, ha pedig időt és energiát fektetünk bele, annak előbb-utóbb meglesz az eredménye. Ezzel együtt meggyőződésem, hogy a fejlesztés szempontjából egy sikeres tornát zártunk, ezt a srácok is érezték. Élvezték, hogy napról-napra jobbá váltak. Egy különleges helyen, egy különleges tornán vehettünk részt, ahol kiváló volt a színvonal, ez nagyban szolgálta a fejlesztést, egy olyan városban, ahol a hokiról szól minden. Nagy élmény volt a srácoknak, hogy a bronzmeccset a Högglunds arénában, a helyi SHL-es csapat 7000 férőhelyes arénájában játszottuk. A torna végezetével pedig volt szerencsénk elvinni a srácokat a Modo–Örebro SHL meccsre, ami hatalmas élményt jelentett mindannyiunknak” – fogalmazott Péter Róbert.