Megvan az első győzelem az Európa Kupán

2019.04.26. 20:33 |

A magyar női U16-os válogatott magabiztosan, 5-0-ra verte a franciákat a pribrami tornán. Seregély Míra négy gólt szerzett.

Két vereség után a franciákkal találkozott a magyar csapat a rangos csehországi viadalon. A mieink az első emberelőnyt kihasználták, a 4. percben Seregély Míra volt eredményes. Még az első harmadban növelte az előnyt a válogatott a felnőttek között A csoportos feljutást ünneplő csatár második góljával, ez ráadásul emberhátrányban született.

A második harmad gólt nem hozott, de két kiállítást kivédekezett a csapat, aztán az utolsó harmadban sikerült tovább növelni a különbséget: Seregély Míra még kétszer volt eredményes, majd a végén Kreisz Emmának is előkészített egy találatot.

A kapuba visszatért sérülése után Tóth Zsófia, aki hibátlan teljesítménnyel zárt.

A franciák elleni siker azt is jelenti, hogy a mieink nem az utolsó helyen végeznek csoportjukban, így a helyosztókon még biztosan két meccs vár rájuk. Az, hogy a harmadik vagy a negyedik helyen zárnak, szombaton délelőtt, a japán együttes elleni találkozón dől. Jelenleg mindkét csapat 3-3 ponttal áll.

Bedő Botond vezetőedző: „Az előző két meccsen nem volt reális esélyünk a győzelemre, de most végre a saját súlycsoportunkban versenyeztünk. Sokat fejlődtünk az előző találkozókhoz képest, és elhittük, hogy tudunk gólt is szerezni. Csütörtök délután óta készítettük fel a lányokat erre a meccsre, és összeérett a recept. A védekező harmadban remekül dolgoztunk, és a másik kapu előtt is, sok helyzetünk volt, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Seregély Míra alaposan kivette a részét a sikerből. A japánok elleni meccsnek nincs nagy tétje, majd a vasárnapi lesz fontosabb, de szombaton is a feladatinkra koncentrálunk, nem szabad lazábban vennünk egyik meccset sem. Remélem, Japán ellen is jó találkozót játszunk, amiből erőt meríthetünk a folytatásra.”