Megvan az Ausztriába utazó női keret

2023.11.02. 14:57 |

Pat Cortina szövetségi kapitány 24 játékost hívott be, köztük három újoncot.

A magyar női válogatott Ausztriával játszik két felkészülési mérkőzést a nemzetközi szünetben. A keret két napot itthon készül, majd csütörtökön utazik el Villachba. Az osztrák együttes az áprilisi vb-n is ellenfél lesz.

A mostani névsorból 16-an játszottak a legutóbbi A csoportos vb-n. Chlepkó Zsófia, Kárpáti Karina és Simon Viktória nem volt még válogatott.

A program

November 10., 19.15 Ausztria-Magyarország
November 11., 15.30 Ausztria-Magyarország

A keret:

Kapusok: Németh Anikó (Björklöven, svéd), Révész Zsuzsa (MAC Budapest)

Hátvédek: Balog Gréta (MAC Budapest), Chlepkó Zsófia (BJA), Faggyas Lilla (BJA), Kiss-Simon Franciska (HKB), Koncz Boglárka (HKB), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (SDE, svéd)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Dabasi Réka (HKB), Garát-Gasparics Fanni (Brynäs, svéd), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Kárpáti Karina (MAC Budapest), Mozolai Berta (Stanstead, kanadai), Rónai Alexandra (MAC Budapest), Simon Viktória (MAC Budapest), Strobl Lara (HKB), Szamosfalvi Petra (HKB), Torontáli Anna (BJA), Hayley Williams (HKB)

A stáb

Pat Cortina szövetségi kapitány