Megvan a playoff-kvalifikáció párosítása

2023.02.04. 11:00 |

Február 8-án rendezik az első mérkőzéseket.

Bár még egy játéknap hátravan az Erste Liga alapszakaszából, a pénteki eredményekkel eldőlt, hogy mely csapatok végeznek a 7-10. helyeken, így megtartották a rájátszás-kvalifikációra az ellenfélválasztást.

A 7. helyezett DEAC csapata a FEHA19-et választotta, így a 8. UTE és a 9. Dunaújvárosi Acélbikák találkozik a másik párban.

A játéknapok: február 8., 9., 12., 13. (ha szükséges) és 15. (ha szükséges). Az első két-két mérkőzést Debrecenben és Újpesten rendezik, majd a harmadik és negyedik találkozónak adhat otthont Dunaújváros és Székesfehérvár. Ha lesz ötödik meccs, azt a magasabban rangsorolt csapat otthonában tartják.

A továbbjutáshoz három győzelemre van szükség. A két továbbjutó csapat csatlakozik az Erste Liga negyeddöntő mezőnyéhez.