Megvan a női U18-as vb-re utazó keret

2023.01.04. 11:00 |

Az ifjúsági válogatott két kapussal és 18 mezőnyjátékossal vág neki az olaszországi világbajnokságnak.

Négy itthoni edzés után a női U18-as válogatott szakmai stábja kijelölte a Divízió 1/A világbajnokságra utazó keretet. Nem folytatja a munkát a csapattal Milibák Helga, Milibák Gréta, Torontáli Anna, Szabó Bonita és Kovács Mercédesz. Gábor Imelda betegség miatt nem tudott bekapcsolódni a felkészülésbe. A kapusok között Bogáti Bianka készenlétben marad.

„Mindig nehéz dönteni a keretszűkítésről. A szerintünk legerősebb, legjobb formájú keretet állítottuk össze, amellyel a legtöbb esélyünk lesz a vb-n. Az eddigi edzéseken jól dolgoztak a játékosok, mindegyik edzéssel elégedettek vagyunk, fenntartjuk a jó kezdést. Már belementünk a taktika részleteibe, elkezdtük a puzzledarabkákat összerakni, és még ezzel foglalkozunk az utolsó itthoni edzéseken” – mondta Bedő Botond szövetségi edző.

A magyar csapat még szerdán is a Tüskecsarnokban gyakorol, majd csütörtök reggel elutazik Rittenbe. A válogatottra pénteken újabb edzés vár, szombaton pedig az utolsó felkészülési mérkőzés a házigazda olaszok ellen. A vb-n hétfőn dobják be a korongot, az első ellenfél Franciaország lesz.

A program

Január 9., 16.30 Magyarország-Franciaország
Január 10., 13.00 Magyarország-Németország
Január 12., 20.00 Magyarország-Norvégia