Megvan a bronzérem a női U18-as vb-n!

2024.01.12. 19:28 |

A magyar női ifjúsági együttes hatalmas szívvel és akarattal, hátrányból fordítva 2-1-re verte a franciákat, ezzel a harmadik helyen végzett a divízió 1/A világbajnokságon Egnában.

Az utolsó játéknap első meccsén a dánok nagy csatában 2-2-t játszottak Ausztriával – szétlövésben a sógorok nyertek -, így a magyar válogatott azzal a tudattal kezdte a franciák elleni meccset, hogy egy rendes játékidős siker bronzérmet ér.

A keretben egy csere történt: a kapus Csapó Dominika került be Takács Zoé helyett. Az utolsó meccsen Milibák Helga kezdett.

A mieink feltüzelve várták a kezdést, az első percek azonban mindkét oldalon ideges, kapkodó játékot hoztak. A magyarok nyugodtak meg előbb, és Mozolai Berta járt közel a gólhoz, aztán emberelőnyben is megvoltak a helyzetek, de nem sikerült túljárni Pianel Couriaut eszén. Fehér Nikolett, Hiezl Réka és Báhiczki-Tóth Boglárka kísérlete is sok veszélyt jelentettek, ám a kipattanókra a franciák értek oda előbb. A 17. percben Szabó Bonita kapott két percet, és hozott meleg pillanatokat az emberhátrány, de hősies védekezéssel sikerült kihúzni.

A második harmad áthúzódó magyar előnnyel indult, és ismét záporoztak a lövések, csak a gól hiányzott. Egyenlő létszám mellett is a mieink akarata érvényesült, aztán a franciák emberelőnybe kerülve váltak veszélyesebbé, de jöttek a blokkok, amikor pedig kellett, Milibák tartotta a csapatot. Összességében továbbra is a mieink lőttek többet, ám a francia kapus jól védett.

A harmadik harmad elején Horváth Majának kellett leünlie, ezt pedig gyorsan gólra váltotta az ellenfél, Origlio közelről kotorta be a korongot. Sőt, kisvártatva újabb magyar kiállítás következett, Haraszt Lorinát büntették. A védekezés ezúttal jobban működött, többet sikerült tartani a korongot, és odaértek a hátvédek a riválisra. Sőt, a 46. percben, még létszámhátrányban Hiezl Réka lopott korongot harcosan az ellenfél kapuja előtt, lepasszolta az egyedül érkező Gergely Dalmának, aki biztos kézzel lőtte be – 1-1.

Újabb nehéz perceket élt túl a válogatott Horváth második kiállítása alatt, az állás szerencsére nem változott. Aztán a mieink játszhattak emberelőnyben, és meg is nyomták a két percet, beszorítva az ellenfelet. Az 54. percben összejött a vezető találat is: Polónyi Petra tudta belőni a korongot közelről egy kapu előtti kavarodás végén. Támadásban maradtak a magyarok, az 57. percben Hiezl lőhetett büntetőt egy szabálytalanság után, de nem talált be. A franciák időt kértek, majd lehozták a kapust is, ám a mieink jó védekezéssel és taktikus játékkal megtartották a vezetést.

A női válogatott így nyolc ponttal a harmadik lett az egnai vb-n. A csapat 2019 és 2020 után szerzett újra bronzérmet, miután a legutóbbi két tornát a negyedik helyen zárta.