Megtartotta első ülését az új Elnökség

2016.06.14. 13:56 |

Átvette a munkát az MJSZ majdnem teljesen újjá alakult Elnöksége. Első ülésén több lényeges pontban tanácskozott.

Az első napirendi pontban az egész következő szezonra vonatkozó Elnökségi ülésrend tervezetéről döntött az elnökség, amely szerint egy-két havi rendszerességgel gyűlne össze a vezető testület.

A szezon befejeztével egészen mostanáig több változás történt a szövetség bizottságainak szintjén is, ezeket most jóváhagyta az Elnökség. Kovács Csaba lemondott a Szakmai és TAO Bizottság vezetéséről, helyére a szakmai alelnök, Dr. Kolbenheyer Zsuzsanna került. Raffa György a Történeti Bizottság vezetéséről mondott le, őt Tejfalussy Béla követte a pozícióban. Kettős elfoglaltság okán Horváth Ilona lemondott TAO bizottsági tagságáról, Marton László pedig a TAO Ellenőrzési Csoportnál szüntette meg munkáját, illetve Örsi Bence a Felügyelő Bizottság elnökeként lemondott a Női Bizottságban lévő tagságáról.

Tanácskozások folytak a 2016-2017-es szezon versenykiírásairól és a MOL Ligáról. Előbbit minden korosztályban elfogadták, az eddig megszokott U8, U10, U12, U14, U16, U18, U20, női felnőtt OB I és OB II, férfi felnőtt OB III és OB IV mellett idén kispályán is indul U12-es 3x3-as bajnokság, illetve férfi U25-ös korosztály is.

A MOL Ligával kapcsolatban az elnökség tanácskozott a CSM Dunarea Galati felvételével járó feltételek teljesítési módjairól, a versenykiírásról, az átjátszás szabályáról és az átigazolási határidőről is, melyeket a ligatagok terjesztettek be az Elnökség elé. Ezekkel kapcsolatban tovább egyeztet a liga és az Elnökség.

A testület döntött a válogatott edzők és a szakmai mentorok felkéréséről. Ennek értelmében a vezetőség folytatja az előrehaladott tárgyalásokat a korábbi játékvezetővel, Pekka Pajaranennel, aki játékvezető mentor pozícióba érkezne az következő szezonra. Ugyanakkor jóváhagyás született arról is, hogy megkezdődjenek a tárgyalások Rich Chernomaz szövetségi kapitánnyal és Glen Williamsonnal, az utánpótlás program vezetőjével a szerződésük meghosszabbításáról.

Elnöki kezdeményezésre felmerült egy Ad-hoc Bizottság felállítása, amely az MJSZ stratégiáján, célok meghatározásán és a gyakorlati megvalósítás kidolgozásán tevékenykedne.

Munkacsoport kialakításáról döntött az Elnökség, amely a 2016-2017-es szezonban esetlegesen megrendezésre kerülő Winter Classic megvalósításán dolgozik majd.

Fotók: Mudra László - MJSZ