Megérkezett Calgaryba a női válogatott

2021.08.11. 18:50 |

Most öt nap karantén vár a játékosokra, mielőtt újrakezdődhetnek az edzések. Még másfél hét van az A csoportos vb rajtjáig.

Már tovább jutottunk, mint legutóbb – mondta Odnoga Lotti, amikor a női válogatott két busza kigördült a győri stadion parkolójából. Áprilisban ugyanis pont az indulás és a pakolás előtt derült ki, hogy elhalasztják az A csoportos világbajnokságot a járvány miatt. Halifax és Truro helyett végül Calgary lett az új helyszín, az időpont pedig augusztusra változott, és a csapat a több mint egyhetes hazai felkészülés után, kedden hajnalban nekivágott a hosszú útnak.

Ahogy arról beszámoltunk, a keret végül 24 fővel indult el, Huszák Alexandra sérülés miatt nem utazhatott.

Az osztrák határon az ellenőrzést végző egyenruhás azzal engedte útjára a magyarokat, hogy a német csapatot mindenképpen győzzék le. Aztán a müncheni repülőtérre érve, a nyolcórás buszút után már egy részsikert elkönyvelhetett a válogatott, ugyanis a négy, közösen utazó együttes közül elsőként ért a helyszínre. A magyar mellett a német, a cseh és a svájci játékosok, valamint a nemzetközi szövetség tisztségviselői repültek együtt Calgaryba Münchenből, egy másik gép pedig Helsinkiből vitte az orosz, a dán és a finn válogatottat. A Covid-szabályokra és távolságtartásra alaposan figyelt mindenki: külön szálltak be az egyes csapatok, a maszkot cserélni kellett az út során, és a repülőtéren és a gépen sem lehetett vegyülni, így korábbi csapattársak is csak messziről üdvözölhették egymást. A gép kapitánya azt üzente a játékosoknak, hogy legyenek kíméletesek Kanadával.

Nagyjából tízórás repülés után szállt le a gép Calgaryban, ahol mindenki kedvesen fogadta az érkezőket, a hivatalos személyek és a járókelők is sok sikert kívántak a magyar csapatnak.

A válogatott helyi idő szerint kedd este foglalta el szállását, és a hotelben újabb tesztelés következett. „Öt nap múlva találkozunk” – köszöntek el egymástól a játékosok, most ugyanis karantén vár a csapatra, ez idő alatt nem lehet elhagyni a szállodai szobát. Ennek ellenőrzéséhez nyomkövetős karkötőt kell viselni, és ez a torna alatt végig figyeli majd a mozgást, így könnyen kiderül, ha valaki megszegi a szabályokat.

A karantén ideje alatt Gallyas Gabriella erőnléti edző online gyakorlásokat tart, ehhez különböző eszközöket hoztak magukkal a játékosok, és a hotel is biztosít spinninggépeket. Emellett online megbeszélések szerepelnek a programban.

Augusztus 16-tól kezdődhet újra a munka a jégen, napi egy edzésen lehet még tökéletesíteni a formát a vb-re. Augusztus 18-án, helyi idő szerint 18 órakor (magyar idő szerint másnap éjjel 2-kor) Japán válogatottjával játssza az utolsó felkészülési meccsét a magyar alakulat.

Az A csoportos vb augusztus 20-án indul, a mieink egy nappal később mutatkoznak be a németek ellen.

magyar női válogatott vb-menetrendje
2021. augusztus 21., szombat, 12.00 (magyar idő szerint 20.00): Magyarország–Németország
2021. augusztus 22., vasárnap, 12.00 (magyar idő szerint (20.00): Magyarország–Csehország
2021. augusztus 24., kedd, 19:30 (magyar idő szerint szerda 3.30): Magyarország–Japán