Maratoni csata a Tüskecsarnokban, egyenlített a GYHK

2021.03.03. 22:56 |

Az Erste Liga negyeddöntőjében, a párharcok második mérkőzésein csak egy gól döntött. Az FTC és a MAC HKB meccse a 92. percben dőlt el, a Gyergyó ismét ráadásra kényszerítette a Csíkszeredát, amit meg is nyert. A Vasas újra megnehezítette a Brassó dolgát, de a két emberhátrányos gól is kevésnek bizonyult. A DEAC hátrányból fordítva verte az UTE-t.

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – kétszeri hosszabbítás után

A zöld-fehéreknél visszatért eltiltása után Hodgman, így Sági maradt ki, a MAC HKB pedig nem változtatott a sorokon.

Ezúttal a Ferencváros kezdte jól a meccset, az emberelőnyt Kóger váltotta gólra. Sőt, a 11. percben Kulmala meg is duplázta az előnyt egy villámgyors akció végén. A MAC HKB három perc múlva egyenlített Terbócs szólójával. Négy perccel a vége előtt egy késleltetett kiállítás során Tóth Gergely és Bálizs egymással kakaskodott, a kapus azt nehezményezte, hogy az ellenfél nem engedte lekorcsolyázni. Az esetért a ferencvárosi 2 perces büntetést kapott, valamint magas bot miatt Tóth Adrián 2+2 percre ült le. A kettős fórban nagy tűzijátékot rendeztek az újbudaiak, és úgy tűnt, be is gyötörtek egy gólt, de ezt végül videózás után elvették. A 18. percben így is összejött az egyenlítés, Kovács Bronson talált be közelről.

A második felvonásban is maradt a lendületes hoki, sok volt a helyzet és a kemény ütközés is. A MAC HKB újabb emberelőnyös góllal átvette a vezetést, megint Kovács Bronson használta ki a lehetőséget gyorsan. Az FTC több büntetést is kapott ebben a harmadban, ez megtörte a lendületét, de a hátrányokat jól védekezte ki a csapat a folytatásban.

A ferencvárosiak hajtottak az egyenlítésért, Bálizst többször is megtornáztatták. A MAC HKB is veszélyes akciókat vezetett, egyszer a vasat találta el. A Fradi nyomása az 57. percben érett góllá, Németh eszmélt időben, és bekotort egy kipattanót.

A ráadásban csak nőtt a feszültség, és ahogy fáradtak a lábak, úgy lett több a hiba is, de azért mindkét csapat igyekezett döntésre vinni a dolgot. Bálizs és Arany is jól védett, a távoli kísérleteknél és a kapu előtt kavarodásoknál is észnél voltak. Egy-egy emberelőny jutott mindkét oldalra, de ezekből sem született gól.

Az ötödik felvonás elején a Fradi veszélyeztetett, aztán a MAC HKB próbálkozott többször. Versteeg és Tóh Gergely, míg a másik féltől Terbócs és Garát kapott két-két percet durva játékért. Pavuk eldönthette volna a meccset, de Bálizs nagyot védett, ahogy Nagy Gergő kiugrásánál is. A 92. percben Kóger kapott két percet, a vendégek stábja időt kért, majd jól megjáratták a korongot, amit végül Sofron bombázott a hálóba.

A kiélezett csata után 1-1-re áll a szomszédok csatája, a folytatás szombaton következik.

Nyilatkozatok

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Ez a rájátszás szépsége: két nagyon jó csapat játszott egy nagyon jó meccset, amiben minden benne volt. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű széria, a MAC-ban is vannak válogatott klasszisok, az egyik meg is csillantotta a tudását. Sok kiállítást csináltunk, amibe belefáradtunk, sokat kivett az erőnkből.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: „Ilyen élmény kevés jégkorongozónak adatik meg, és nem csak a játékidő, hanem a négy a négy elleni hosszabbítás miatt. Ez sokat kivett a csapatokból, de a fiataljaink a végén is bírták, ebből született az utolsó emberelőnyünk is. Az igazi tapasztalat, a csapattá válás ma este történt meg, ez a legnagyobb hozadéka a szezonnak. A meccsben sokkal több volt, mint egy győzelem. A Ferencváros a liga legerősebb tagja, óriási dolog, hogy egy ilyen topcsapat ellen fiatalokkal ilyen eredményt értünk el.”

Sport Club Csíkszereda-Gyergyói Hoki Klub 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után

A székely derbi második meccsén visszatért az alapszakasz gól- és pontkirálya, Becze, a Gyergyóban Troncinsky helyett Basaraba került a keretbe.

Az első harmadban mindkét kapus hibátlanul védett, egy-egy fór maradt kihasználatlan. Aztán a második felvonásban is sokáig ez volt a helyzet, újabb kimaradt emberelőnyök, ám a 32. percben Koskiranta megszerezte a vezetést a vendégeknek. Sőt, a GYHK újabb fórokat kapott, kettősben is próbálkozhatott, de nem változott az állás.

A szeredai egyenlítés az 55. percben jött össze, ráadásul emberhátrányban. A gyergyói védekezés kihagyott, és Blackwater talált be.

Ahogy kedden, ezúttal is hosszabbítás döntött. A négy a négy elleni játék elején a Sportklub került kettős fórba, majd gyergyói előnyök következtek. A második be is lőtte Basaraba a 78. percben, ezzel a GYHK egyenlített.

A negyeddöntős párharc szombaton folytatódik a Gyergyó otthonában, és az is biztos, hogy visszatérnek még a csapatok Csíkszeredába is.

Nyilatkozat

Jason Morgan, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda:  „Ma a kapusok napja volt, Cooke brillírozott Gyergyónál, Maxim fantasztikusan teljesített nálunk. Megvoltak a lehetőségeink, a harmadik harmad második felében nagyon föléjük nőttünk és sikerült egy emberhátrányos góllal egyenlíteni. A ráadásban is megvoltak a helyzeteink, sajnos az 5 a 3 elleni játék alatt nem sikerült eldöntenünk a meccset, míg ők éltek egy fóros lehetőséggel. Ez a hoki, gyorsan fordulhatnak a dolgok, de a rájátszás egy hosszú harc és a fiúk folytatják ezt a harcot. Volt a végén egy keresztvasunk is, amit ha belövünk más a helyzet. Mondtuk a srácoknak, hogy fel a fejjel, hosszú még a küzdelem és maradjanak pozitívak.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „Ma az ellenfél nagyon belénk állt, tegnap jobban kezdtünk. Cooke zseniális volt, a mérkőzés első felében nagyon sokszor kirángatott minket a slamasztikából. Utána elkezdtünk egy kicsit magunkhoz térni, és a gólunk után végre elkezdtünk jól jégkorongozni. Elkezdtük lőni a kaput, holott előtte nem voltunk agresszívak a kapu előtt, ez megváltozott a vezetés megszerzése után. Annak ellenére, hogy az utolsó harmadot az ellenfél hozta le 1-0-val, ott úgy éreztem, hogy jól játszódtunk, a lábaink elkezdtek jobban menni. Közel 78 percet hokiztunk, egyszerűen heroikus küzdelem volt. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, elképesztő munkát tett le mindenki, önfeláldozóan, minden energiát mozgósítva játszottunk. Elvettük a pályaelőnyt, de akkor számít ez igazán, ha az otthoni meccseket tudjuk hozni. Most koncentrálunk a szombatra, pihenünk, regenerálódunk, fontos a megfelelő táplálkozás és folyadékbevitel. Emellett készülünk az ellenfélből, amely egy nagyon kiváló csapat. Igyekszünk még jobban feltérképezni a Csíkszeredát, ezt pedig átadni a játkosainknak, hisz ők azok, aki végrehajtják a nehéz feladatokat.”

DEAC-UTE 4-3 (0-1, 3-0, 1-2)

Az UTE aktívabban kezdett, és a vezetést is megszerezte, Benk kipattanóját Bodó közelről kotorta be. A folytatásban már a DEAC akarata érvényült. A hazaik egy kettős fórt még elpuskáztak, ám után cseh légiósaik vezetésével fordítottak. Novotny egyenlített, aztán bő három percen belül Izacky és Dalecky is eredményes volt.

Az utolsó felvonás elején Just létszámfölényben szerzett góljával közelebb zárkózott az UTE, ám a DEAC is kihasználta következő fórját, és Berta belőtte a negyediket. Erre egy percen belül Benk válaszolt, így a hajrá megint kiélezetten alakult, akárcsak egy nappal korábban. Az újpestiek fórban is táamdhattak, a kapuslehozatalt is megpróbálták, de egyenlíteni nem sikerült.

A DEAC 2-0-ra vezet, a párharc szombaton és vasárnap Újpesten folytatódik.

Nyilatkozat

Corona Brasov Wolves-Opten-Vasas HC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)

Nem változtatott egyik csapat sem keddhez képest, és az sem változott, hogy a Vasas ezúttal is gyorsan előnybe került, Czakó talált be. Ahogy kedden, úgy most is Finucci egyenlített, és másfél percen belül Bors góljával a Brassó át is vette a vezetést. A Vasas azonban újabb erényt csillogtatott meg, ezúttal emberhátrányban szerzett gólt, Czakó egyenlített.

A második harmadban sem változott a játék képe, sőt, a Brassó még csak fokozta a nyomást, de a vendégek sokáig jól tartották magukat. Carlson emberelőnyből lőtte be a Corona harmadik találatát, de Páterka révén megint egyenlíteni tudott a budapesti csapat. Igaz, egy perc sem telt el, és Gajdó góljával megint a hazaiak álltak jobban.

Az utolsó felvonás is szorosan alakult. Egy-egy kihagyott fór után Wilson növelte kettőre a brassói vezetést, és a hajrára meg is fogyatkozott a Vasas, de Turbucz a második emberhátrányos góllal még visszahozta a reményeket. Időkérés és kapuslehozatal következett az utolsó percben, jöttek is a lövések a vendégektől, de Tőkének nem tudtak újabb gólt ütni.

A Brassó így két szoros meccset nyert meg a Vasas ellen, innen folytatják a felek szombaton, immár Káposztásmegyeren.

Nyilatkozat

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Nyertünk és ezt senki sem veheti el tőlünk. A teljesítményünk néhány része tetszett, de a többi szörnyű volt. Ahogy előző nap is mondtam, az ellenfél nem fogja feladni, folyamatosan jönni fog, és nekünk meg kell mutatnunk, hogy mi vagyunk a jobb csapat. Ilyen a rájátszáshoki, sok lehetőséggel, sok változással, hullámhegyekkel és hullámvölgyekkel, de szerencsére, most eggyel több gólt szereztünk.

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Jó meccset játszottunk a liga egyik legjobbja ellen. Ahogy láttuk, két remekül felkészített csapat találkozott. Úgy éreztem hatvan percen, mintha egy hegyet kellene megmásznunk. Lejtett a pálya, nem mondhatok semmit, mert megbüntetnek, de ez vicc volt. Ha ezt előre tudom, akkor külföldi játékvezetőket kérek. Gratulálok a Brassónak. Nem tudtuk elvenni a pályaelőnyt, de folytatjuk a munkát és nem adjuk fel.”