Magyarország győzelemmel kezdte a női A csoportos vb-t

2023.04.07. 03:29 |

Női válogatottunk legyőzte Franciaországot a bramptoni világbajnokságon.

Magyarország kapujában Németh Anikó kezdett az első világbajnoki mérkőzésen. A találkozó első kapura lövése Huszák nevéhez fűződött, aztán két tilos felszabadítást is ütöttünk. A jégen kiegyenlített küzdelem zajlott, a csapatok jól védekeztek, aztán a 6. percben megszereztük a vezetést: Huszák szólóját még védte a francia kapus, aztán a franciákhoz kerülő kipattanót a nagy kedvvel játszó 18-asunk visszaszerezte és vezetéshez juttatta Magyarországot (1-0). A következő pár cserében nekünk volt több lehetőségünk, de a harmad közepén Németh Anikónak akadt több feladata. A franciák lendületét megtörte egy kiállítás, lányaink éltek az első fórral, a Kiss-Simon próbálkozása utáni lecsorgóra Metzler ért oda remek ütemben (2-0). A játékrész végén Franciaország többször szépíthetett volna, ám Németh Anikó remekelt a vasak között, 17 védéssel zárta a nyitó húsz percet.

A középső felvonás első perceiben főleg Lambert kapuja előtt zajlott a játék, Huszák és Dabasi összjátékánál közel jártunk a harmadik gólunkhoz. A kezdeti magyar fölényt enyhe francia dominancia követte, ám ellenfelünk továbbra sem tudta bevenni a kapunkat. A harmad közepén jól menedzseltük a játékot, növelhettük volna előnyünket, de Williams kihagyta a ziccerét. A 33. percben Huszákkal szemben szabálytalankodtak, a második magyar fór fél percig tartott, ám nem gól miatt, hanem mert Huszákot is kiküldték, sőt 18 másodpercre rá Baker is csatlakozott hozzá. Az első hátrányainkat – hiszen játszottunk négy a háromra, öt a háromra és öt a négyre is – kivédekeztük. A játékrész vége meghozta Magyarország harmadik gólját: Dabasi éles szögből leadott lövését Lambert védte, a szabadon maradt korongot Huszák a kapuba juttatta (3-0).

A záró húsz perc áthúzódó magyar fórral indult egy Pázmándi elleni szabálytalanságnak köszönhetően. A legnagyobb lehetőségünk Gasparics előtt adódott, ám Lambert olvasta csapatkapitányunk szándékát. A 43. percben szépített Franciaország, Duvin lőtt pontosan a bedobópontról (3-1). Az újonc próbált még tovább zárkózni, Pázmándi egy ízben hősiesen blokkolt, ezt a karja bánta. A játékrész derekán Jókai-Szilágyi gáncsolt, emberhátrányba kerültünk, nem tudtuk kivédekezni: Locatelli kék vonalas lövésébe talán beleértek, mindenesetre a korong a kapunkban landolt (3-2). Nyílt sisakos, pörgős játék zajlott a harmad közepétől, mindkét kapusnak kellett bravúrokat bemutatnia, aztán kereken nyolc perccel a vége előtt Pázdmándit úgy lökték palánkra ártalmatlan helyzetben, hogy a játékvezetők videobíróztak, mekkora büntetést ér, végül ötpercest ítéltek. A hosszú emberelőny 40. másodpercében Dabasi érkezett jó ütemben a kapu elé, majd bejuttatta oda a játékszert (4-2). A fór hátralévő részében is voltak lehetőségeink, de nem növeltük előnyünket. A végjátékban a franciák lehozták a kapusukat, hiába.

Magyarország 4-2-re nyert, legközelebb magyar idő szerint szombaton 17 órától lép jégre Svédország ellen.

Pat Cortina szövetségi kapitány: „Segített a jó kezdés, de a meccs hatvan percig tart. Keményen dolgoztunk, bár nem mindig játszottunk okosan. A speciális egységeink jól működtek, nem kaptunk gólt kettős hátrányban, lőttünk két emberelőnyös gólt, igaz, a franciák is szereztek egyet. Tetszett, ahogy reagáltunk, amikor az ellenfél feljött 3-2-re. Újra elkezdtünk játszani, mert addig ráültünk a vezetésre, de aztán volt néhány jó cserénk. Arra gondoltam, hogy semmi sem változott, megpróbáltam visszahozni a fókuszt, és sikerült is. A korong magától nem megy be a kapuba, nekünk kell jó döntéseket hoznunk, hogy gólt szerezzünk. A svédek elleni nehezebb lehet a dolgunk, ám mi is jobbak lehetünk szombaton, sőt, jobbnak is kell lennünk. Sokszor nem vigyáztunk a korongra, ezen változtatnunk kell, illetve azon is, ha elveszítjük a korongot, akkor ne álljunk meg, hanem korcsolyázzunk vissza.”

A magyar válogatott vb-programja

Április 6., 19.00 (magyar idő szerint április 7. 1.00) Magyarország-Franciaország 4-2
Április 8., 11.00 (17.00) Magyarország-Svédország
Április 10., 11.00 (17.00) Magyarország-Finnország
Április 11., 11.00 (17.00) Magyarország-Németország

Kapusok: Bogáti Bianka (HKB), Németh Anikó (MAC Budapest), Révész Zsuzsa (DEAC JA)

Hátvédek: Baker Taylor (Montreal Force, kanadai), Faggyas Lilla (HKB), Kiss-Simon Franciska (HKB), Knee Sarah (KalPa, finn), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (University of St. Thomas, amerikai), Tóth Enikő (BJA)

Csatárok: Dabasi Réka (Metropolitan Riveters, amerikai), Garát-Gasparics Fanni (Metropolitan Riveters, amerikai), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (HKB), Jókai-Szilágyi Kinga (MAC Budapest), Kreisz Emma (Stanstead College, kanadai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Pázmándi Zsófia (OHA, kanadai), Rónai Alexandra (MAC Budapest), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Strobl Lara (HKB), Szamosfalvi Petra (HKB), Williams Hayley (Dinamo-Neva, orosz)

Tartalék: Báhiczki-Tóth Boglárka (MAC Budapest), Koncz Boglárka (MAC Budapest), Mozolai Berta (BJA),