Szétlövéses siker Ukrajna ellen

2022.04.22. 21:10 |

A magyar válogatott kétszer is felállt hátrányból, és nagy csatában megnyerte harmadik felkészülési meccsét a vb előtt.

Ukrajna ellen játszotta harmadik felkészülési mérkőzését Sean Simpson csapata a ljubljanai divízió 1/A-s vb előtt. A Vasas Jégcentrumban rendezett találkozó jótékonysági célokat is szolgált, a jegybevétel felét a hazánkban elszállásolt ukrán jégkorongozó gyerekek és családjaik megsegítésére ajánlja fel a Magyar Jégkorong Szövetség a Szintlépés Alapítványon keresztül.

Ahogy kedden Szlovénia ellen, ezúttal is Rajna kezdett a magyar kapuban, és 22 mezőnyjátékost nevezett a stáb. A mieink jól álltak bele a meccsbe, irányították a játékot, és sorra alakították ki a helyzeteket. Terbócs különösen elemében volt, többször is bátran betört a kapu elé, de volt lehetősége Macaulay-nak, Pappnak és Kulmalának is. A 15. percben emberelőnybe kerültek a magyarok, ám a két perc igazán nagy ziccer nélkül telt el. A harmad végén az ellenfél is egyre többször jutott el Rajna kapujáig, és a 18. percben Morozov meg is szerezte a vezetést, elsőként reagált a kapu előtt egy locsorgó korongra. Rossz csere miatt Ukrajna emberelőnyben fejezhette be az első felvonást, és közel járt az újabb gólhoz, egy sistergős lövés a felső vasról vágódott ki.

A második harmadot az áthúzódó kiállítás miatt előnybe kezdték az ukránok, és szükség volt Rajna bravúrjaira, hogy ne változzon az állás. Aztán Papp kapott büntetést, de hamarosan kiegyenlítődött a létszám. Macaulay lőtt, majd Szita közelről próbált túljárni Piszarenko eszén. Újabb magyar fór következett, és Nagy Gergő járt közel az egyenlítéshez, majd Fejes akarta okosan megkerülni a kapust, de a korong elakadt. A vendégek akcióiban is benne volt a gólveszély. Jó iramban zajlott a meccs, és a feszültség is érezhető volt, többször a játékvezetőknek kellett szétválasztaniuk a feleket. Az egyenlítés a 37. percben jött össze, négy a négy elleni játék során Sárpátki tudta betuszkolni a korongot a kapus alatt.

A harmadik felvonás elején az ukránok kezdtek jobban, aztán páros kiállítás alatt Rajna a sisakjával védett. Vincze csapott le egy korongra, de lövés helyett passzolt. A felszabadító ukrán hátvéd viszont szabálytalan volt, és a két percet alaposan megnyomták a mieink, Magosi, aztán Kulmala került nagy helyzetbe. A kiegészülés után a vendégek veszélyeztettek, aztán kisvártatva fórban is támadhattak, de Rajna bravúrosan védett. A hajrában hajtott a vezető gólért a magyar válogatott, Vas, majd Garát próbálkozott. Az 56. percben embertrányba kerültek a mieink, 10 másodperccel a kiállítás lejárta előtt Ljalka lépett ki, és egy csel után a kapuba lőtt. A sokk nem sokáig tartott: az 58. percben fórba kerültek a magyarok, a kapust is lehozták. A tűzijáték végén Magosi talált be közelről, mindössze 9 másodperccel a lefújás előtt.

A hosszabbításban mindkét oldalon voltak helyzetek, de nem tudtak dönteni a csapatok. A szétlövésben Hári, Nagy és Kulmala is eredményes volt, az ukránok viszont csak egyszer tudták mattolni Rajnát, így a ráadás végén a magyar együttes örülhetett.  A válogatott így nyolc nap alatt másodszor, ebben az idényben pedig negyedszer verte a Divízió 1/B-ben szereplő ukránokat.

A program

Április 14., 18:00, Magyarország-Ukrajna, Miskolc 3–1
Április 19., 19:00 Magyarország-Szlovénia, Székesfehérvár 0-3
Április 22., 19:00 Magyarország-Ukrajna, Vasas Jégcentrum, Budapest 3-2 - szétlövés után
Április 28., 17:15 Magyarország-Dél-Korea, Vasas Jégcentrum, Budapest